single

Wymarzone wakacje jesienią – który kierunek podróży warto wybrać?

Planując wyjazd do wymarzonego kraju, najczęstszym zadawanym pytaniem przy tym co należy koniecznie zabrać jest pytanie o to jaka tam będzie wtedy pogoda. Czy nie będzie za zimno, za ciepło albo zbyt deszczowo.

Warto, planując wyjazd na przykład w miesiącach jesiennych, sprawdzić jakie kierunki są najbardziej polecane w tym okresie i wybrać takie, które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom jeśli chodzi o klimat. Poniżej prezentujemy listę kilku krajów do których warto jechać właśnie w jesieni. Niewątpliwie gdy za oknem pojawi się deszcz wiele osób będzie chciało powrotu letniego, napawającego energią i optymizmem słońca.

Wrześniowe Peru

Jeśli chodzi o klimat w tej części świata jest on bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od tego gdzie konkretnie jedziemy, pogoda zależy od wysokości nad poziomem morza oraz bardzo często od zimnego Prądu Peruwiańskiego. Z Peru jak z górami - trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność :). Jednak są miesiące, w których wyjazd w ten zakątek świata jest bardziej polecany. W przypadku Peru odradzane są miesiące zimowe, wszystkie inne, a więc i wrzesień jak najbardziej wchodzą w grę. Więc, Peru poleca się na wrzesień! :)

Japonia nie tylko na wiosnę

Wielu turystów skuszonych słynnymi kwitnącymi japońskimi wiśniami na wiosnę, wybierają właśnie tę porę roku na podróż w ten zakątek świata. Natomiast Japonia jest najpiękniejsza właśnie jesienią i co ważne jest wtedy umiarkowanie ciepła, w przeciwieństwie do sezonu wakacyjnego, gdzie jest tam bardzo gorąco, do tego stopnia, że niezwykle ciężko w takich warunkach zwiedzać i cieszyć się wyjazdem. No chyba, że ktoś lubi ekstremalnie wysokie temperatury :)

Jesienne Fidżi

Wrzesień to tak naprawdę ostatni dzwonek na wyprawę na Fidżi. Najlepsze pory by się tam wybrać to okres od maja właśnie do września. Właśnie wtedy panuje tam pora sucha. Od listopada do kwietnia panuje tam pora deszczowa, więc podróże w ten rejon świata są raczej odradzane.

W Polsce listopad w pełni a w Tajlandii…

Akurat kończy się pora deszczowa. Warto pomyśleć o urlopie w tej części świata właśnie w okresie od listopada do lutego. W tym okresie nie narazimy się na męczące upały, przez co zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Temperatura w tym okresie to około 30 stopni Celsjusza.

Emiraty Arabskie w listopadzie

Na podróż w ten rejon świata najlepszy jest okres od listopada do lutego, podobnie jak w przypadku Tajlandii. Temperatury wtedy są nadal bardzo wysokie, wahają się pomiędzy 24 a 31 stopni Celsjusza.

Sri Lanka

To tak naprawdę całoroczny kierunek podróży, jednak klimat może się różnić, wszystko w zależności od wybrzeża jakie chcemy odwiedzić. Warto w przypadku Sri Lanki wiedzieć, że na tamtejszą pogodę wpływają dwa monsuny i to właśnie one różnicują pogodę w poszczególnych częściach kraju, czyli wspomnianych wybrzeżach.

Indonezja

Większość wysp i obszaru Indonezji znajduje się pod wpływem klimatu równikowego wilgotnego. Podobnie jak Sri Lanka znajduje się pod wpływem działania dwóch monsunów, które wpływają na klimat i pogodę w całym kraju. Inaczej mówiąc dzielą pogodę na dwie pory: porę suchą i porę deszczową. Ta pierwsza trwa od kwietnia do października, ta druga, czyli deszczowa przypada na okres od listopada do marca. Warto więc pomyśleć nad urlopem w Indonezji we wrześniu lub w październiku, jeśli nie mieliśmy możliwości na wakacje w rozumianym przez nas sezonie urlopowym.

Argentyna - najlepszy kierunek na jesienno-zimowe podróże!

Idealna pora na zwiedzanie Argentyny to wiosna lub właśnie jesień. Wtedy klimat jest najprzyjemniejszy, mniej wietrzny, a tłumy turystów są mniejsze, na przykład podczas zwiedzania Parków Narodowych Patagonii.

Wiosna w jesieni? Tylko w Nowej Zelandii!

W Polsce za oknem jesień, niekoniecznie piękna i złota? Warto w swoich urlopowych planach wziąć pod uwagę miejsce, gdzie podczas naszej jesieni jest wiosna! To właśnie Nowa Zelandia, piękna, zielona z niesamowitymi widokami. Innym argumentem za wyjazdem do tej części świata jest to, że zanieczyszczenie powietrza tam jest bardzo niskie, więc obok odpoczynku oddech pełną piersią gwarantowany!

Kiedy na urlop - planetescape.pl

Materiał partnera zewnętrznego