single

Wielkie zmiany w Ryanair!

Od dzisiaj pasażerowie mogą bezpłatnie wnieść na pokład tylko 1 mały bagaż

Ryanair wprowadza bardzo duże zmiany. Od 15 stycznia można będzie wnieść bezpłatnie tylko jeden mały bagaż, a w zasadzie torebkę. Zatem ile będzie kosztować dopłata za każdą dodatkową walizkę?

Ryanair jest jedną z linii lotniczych, dzięki której można po całej Europie podróżować za bardzo niską cenę. Niestety jednak irlandzka firma wprowadza dosyć spore zmiany w regulaminie, które dotyczą przewożenia walizek. Była tak, że do ceny biletu można było wnieść na pokład samolotu jeden bagaż podręczny. Jednak przez małą ilość miejsca część plecaków oraz toreb trafiała do bagażowego luku. Dokładnie od 15 stycznia zasady znacznie się zmieniły. Bezpłatnie można teraz wnieść na pokład tylko jeden bardzo mały bagaż. Jest on o wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Jest to wielkość torebki damskiej. Co należy zatem zrobić, aby walizkę mieć przy sobie?

Jeżeli lecąc Ryanairem uważamy, że obowiązkowo bagaż musimy mieć na pokładzie, to możemy wykupić opcję, którą jest pierwszeństwo wejścia oraz 2 sztuki podręcznego bagaży. Wówczas wejdziemy na pokład w pierwszej kolejności, ale także nie musimy czekać po wylądowaniu na swoje torby. Takie zmiany wiążą się z opłatami dodatkowymi. A ile to kosztuje? Opłata ta wynosi dwadzieścia cztery złote w jedną stronę. Jak widać jest to stosunkowo niedużo. Bagaż rejestrowany o wadze dwudziestu kilogramów jest wyceniony na osiemdziesiąt cztery lub sto sześć złotych. Jest to zależne od lotniczego połączenia.

bagaż w rayanair

Gdy zasadę tą złamiemy, to otrzymamy karę, która wynosi pięćdziesiąt euro za jedną sztukę bagażu.

Okazuje się, że Ryanair postanowił wprowadzić nowe zasady dotyczące przewozu bagażu właśnie piętnastego stycznia bieżącego roku. Tym samym dali oni więcej czasu swoim klientom do zapoznania się właśnie z nowymi zasadami. Od stycznia roku 2018 pasażerowie, którzy nie mają pierwszeństwa wejścia na pokład podróżować będą tylko i wyłącznie z małym i jednym podręcznym bagażem w kabinie. A co z drugim? Okazuje się, że ten drugi większy zostanie przy bramce odebrany i przewieziony bezpłatnie w bagażowym luku. W ten sposób Ryanair ma  nadzieję, że proces wejścia na pokład samolotów bardzo się usprawni. Dodatkowo ograniczy także wszelkie opóźnienia lotów. Przedstawiciele Ryanair są do dyspozycji swoich klientów i z całą pewnością dokonają wszelkich starań, aby zmiany te były zrozumiałe oraz pasażerowie odczuli komfort zmian i docenili szybkość wchodzenia na pokład czy też przede wszystkim zniwelowanie opóźnionych lotów, które są bardzo uciążliwe właśnie przede wszystkim dla pasażerów. Zmiany te powinny wszystkim wyjść na dobre i powinny być jak najbardziej doceniane.