single

Rowerem przez świat, czyli dwa koła metodą na turystykę

Podróże, zwiedzanie świata i poznawanie nieodkrytych zakątków, stało się bardzo popularną formą spędzania wakacji czy czasu wolnego. Nie od dziś wiadomo, że turystyka rozwija nasze horyzonty, wzbogaca wiedzę i funduję niezapomniane wspomnienia, które zostają w naszej pamięci na długi czas. A co jeśli tak zdecydować się na zwiedzanie z rowerem? Czy dwa koła są dobrym środkiem lokomocji? Jakie korzyści płyną ze zwiedzania na rowerze? Ciekawi? Zaczynamy! 

Rower - czyli dlaczego warto skorzystać z jednoślada podczas wycieczki? 

Każdy z nas odpoczywa i relaksuję się inaczej. Jednak zdecydowana większość osób, przynajmniej część swojego wolnego czasu uwielbia poświęcić na poznanie nowych miejsc. Co więcej, często decydujemy się także na wycieczkę jednodniowe bądź kilkudniowe, by "złapać oddech" i oderwać się od codziennych trosk i zmartwień. Dlaczego warto na dachu swojego auta zabrać ze sobą rowery? A może dobrym pomysłem będzie wybrać się na  rowerową wyprawę, jeśli uwielbiamy jeździć na rowerze długie trasy? Wszystko zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań, wydolności organizmu oraz kondycji fizycznej. Rowery damskie to szeroka, różnorodna paleta modeli, dzięki czemu każda z nas będzie w stanie dobrać rower zarówno do wycieczek miejskich, górskich, jak i terenowych. 

Korzyści płynących z turystyki na rowerze jest naprawdę sporo. Po pierwsze, szybciej potrafimy przedostać się z punktu a do punktu b, niż przemierzając trasę pieszo. Dodatkowym atutem jest omijanie i tracenie czasu na korki miejskie. Zator drogowy śmiało możemy ominąć na rowerze, poruszając się poboczem bądź chodnikiem. 

Rower pozwala nam na dotarcie w miejsca, do których nie mogliśmy się udać np. samochodem. Głównie chodzi o wycieczki terenowe, leśne, wąskie ścieżki czy wzniesienia. Rower to także doskonały sposób na przewożenie niezbędnego ekwipunku. Nie musimy nosić ciężkiego plecaka, wystarczy zamocować go na rowerowym bagażniku. 

Co więcej, jazda na rowerze to także doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Jak wiemy, nasi mali odkrywcy mają niezbadane pokłady energii, a rower pozwoli na świetną zabawę i ruch na świeżym powietrzu. 

Dopasuj rodzaj roweru do przeznaczenia.

By móc cieszyć się wygodą i komfortem podczas jazdy na rowerze, należy dobrać odpowiedni rodzaj i model roweru damskiego, w zależności od tego, w jakim terenie chcemy go użytkować. Na wycieczki górskie, gdzie teren jest bardzo specyficzny, pełny różnych wzniesień, najlepiej będzie wybrać rower górski. Na wycieczki po mieście, typowy rower miejski z efektywnym bagażnikiem i koszyczkiem, w pięknym pastelowym kolorze, będzie pasował nawet do lekkiej, letniej sukienki. Jeśli zaś szukamy roweru doskonałego na leśne trasy, gdzie teren jest wyboisty i nierówny, warto postawić na rower damski crossowy, który zapewni wspaniałą amortyzację i dobre samopoczucie. 

Jazda na rowerze to wspaniała forma aktywności fizycznej, która pozwala na interesujące spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Wybierz się na rowerową wycieczkę, a z pewnością nie będziesz żałować.

Artykuł partnera