single

Pomysł na wakacje w górach z dziećmi

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w góry bardziej niż nad morze, jeśli mamy dwójkę rezolutnych maluchów? To proste – w górach nasze pociechy znacznie więcej się nauczą i bardziej skorzystają z takiej bądź co bądź aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Jak wybrać idealne miejsce dla naszej rodziny?

Wakacje w polskich górach

Im szybciej nasze pociechy poznają polskie góry, tym lepiej. Kiedy dorosną będą pewnie chętnie wybierać tanie wakacje w tropikach, być może narty za granicą, ale to naszym jako rodziców obowiązkiem jest pokazanie im tego, co bliskie i atrakcyjne, czyli polskie góry. Wybór pod tym względem jest ogromny i z całą pewnością dzieci powinny poznać zarówno Tatry, jak i Beskidy, Bieszczady czy Pieniny, ale na początek warto zastanowić się właśnie nad Tatrami. W końcu to pierwsze co nam się kojarzy, kiedy mówimy o najpiękniejszych polskich górach.

Zakopane, bo trzeba zobaczyć

Wiele rodziców, woli wybierać się na wakacje do mniejszych miejscowości niż typowych kurortów, bojąc się o koszty i o tłok, ale przecież nie zawsze w miejscowościach turystycznych jest tłok, a poza sezonem ceny są bardzo przystępne. Zresztą i w sezonie można znaleźć noclegi w atrakcyjnych cenach – wystarczy dobrze poszukać.

Dlaczego spędzanie urlopu w górach, winniśmy zacząć od Zakopanego?

  • Idealna baza pod wycieczki górskie
  • Doskonale przygotowane zaplecze
  • Świetnie rozwinięta sieć noclegowa i gastronomiczna
  • Szczególne na poziomie kultury i historii Polski miejsce

Dlaczego więc nasze pociechy mają nie poznać tego szczególnego dla naszego społeczeństwa miejsca?

Domki w Zakopanem

Wybierając nocleg dla naszej rodziny po pierwsze zastanawiamy się nad jego praktycznością i położeniem. W sezonie w centrum Zakopanego jest sporo turystów, oblężone są hotele i pensjonaty, a wyjeżdżając rodzinnie, chcielibyśmy przede wszystkim zapewnić naszym dzieciom trochę swobody. Przecież nie o to chodzi, by kazać maluchom siedzieć cicho podczas śniadania, bo mogą przeszkadzać innym gościom. Stąd idealnym rozwiązaniem dla rodzin jest wybór noclegów w domkach. Te zwykle usytuowane są na sporej wielkości parceli, gdzie dzieci od samego rana mogą biegać po ogrodzonym podwórku, a wracać do domku na posiłek i kiedy chcą od biegania odpocząć.

Bezdyskusyjną zaletą wynajęcia domku jest również ogromna swoboda. Jemy kiedy chcemy, wychodzimy kiedy chcemy, a hałas generowany przez nasze dzieci zwykle nikomu tu nie będzie przeszkadzać. Ponieważ wielu rodziców, zdając sobie sprawę z realiów wypoczynku w górach, wybiera właśnie domki, mamy przypuszczenie graniczące z pewnością, że nasze pociechy poznają w ośrodku z domkami jakiś znajomych, z którymi w wolnych od górskich wycieczek chwilach, będą mogły się bawić.

Odpowiednio wcześnie zarezerwowane domki w Zakopanem będą niedrogie i bardzo wygodne, więc jeśli urlop zamierzamy spędzić w tym roku w polskich górach, warto już teraz szukać domków.

Sprawdź ofertę domków w Zakopanem na https://www.goralpoleca.pl/domki

 

Artykuł partnera