single

Jak zorganizować wakacje na motorze?

​Pomysłów na atrakcyjne spędzanie urlopu jest tyle, ilu chętnych na wakacyjne wyjazdy. Każdy ma inne preferencje, oczekiwania, a także ulubiony sposób odpoczynku. Dla jednych zorganizowana wycieczka z biurem turystycznym będzie spełnieniem marzeń, podczas gdy inni zdecydowanie lepiej odpoczywają na samodzielnie przygotowanych wyprawach, na których motocykl jest jedynym środkiem transportu. Jeśli marzycie o tego rodzaju wakacjach, sprawdźcie, jak zorganizować urlop na motorze, o czym nie zapomnieć, a czego się wystrzegać.

Wytyczenie trasy

Planowanie motocyklowego urlopu powinniście rozpocząć od wytyczenia trasy, którą chcecie pokonać. Ma to znaczenie z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest bez wątpienia obliczenie czasu, jaki poświęcicie na podróż, ale także określenie miejsc, które warto odwiedzić po drodze. W przypadku wypraw zagranicznych ogromne znaczenie ma także weryfikacja dróg bezpłatnych i płatnych oraz wysokości kosztów, jakie będziecie musieli ponieść. To podstawowe elementy organizacji wyprawy, o których nie może zapomnieć nie tylko początkujący, ale także doświadczony motocyklista.

Z wytyczeniem trasy wiąże się również kwestia tankowania paliwa. Nie jest to problemem, jeśli podróżujecie po terenach zurbanizowanych, gdzie na każdym niemal kroku znajduje się stacja paliw. Kłopot zaczyna się w sytuacji, gdy chcecie poruszać się na przykład drogami wiejskimi lub autostradą, która dopiero niedawno została otwarta. Warto więc zaznaczyć na mapie miejsca, w których zaopatrzycie się w paliwo. Alternatywą jest zakup nawigacji przeznaczonej dla motocyklistów, w czym pomogą kredyty pozabankowe. Aplikacja poniekąd będzie myśleć za kierowcę, wskazując optymalną trasę, a także prowadząc do najbliższej stacji paliw.

Bagaże i komunikacja

Podróżując motocyklem, należy liczyć się z problemem optymalnego ulokowania bagażu. Nie jest to tak komfortowe jak w przypadku samochodu, w którym wszystkie walizki można umieścić w przestrzeni ładunkowej. Jadąc motorem, musimy zabrać jedynie to, co jest nam niezbędne. Przydają się z pewnością specjalne sakwy oraz bagażniki, które można dokupić w różnych wersjach – w zależności od modelu motocykla, jaki posiadacie. Wszelkie niezbędne zakupy możecie sfinansować z kredytów pozabankowych.

Osobną kwestią, ważną, szczególnie jeśli na urlop wybieracie się w kilka osób, jest komunikacja. Trudno wyobrazić sobie sytuację, że dzwonicie podczas jazdy do swoich kolegów i koleżanek, trzymając telefon w ręce. Rozwiązaniem są zestawy bezprzewodowe, które mogą być sparowane z kaskiem. To dobra inwestycja, ponieważ znacznie zwiększa bezpieczeństwo na drodze, a jednocześnie umożliwia swobodne porozumiewanie się z innymi osobami. Co więcej, zestaw pozwala także na słuchanie muzyki podczas podróży. Tego typu wyposażenie motocyklowe znajdziecie w każdym sklepie specjalistycznym oraz w sklepach internetowych. Warto jedynie sprawdzić kompatybilność wybranego rozwiązania z posiadanym przez was modelem telefonu.

Artykuł partnera