single

Jak wybrać koszulkę patriotyczną?

Odzież patriotyczna coraz częściej stanowi element garderoby wielu osób, które cenią sobie przekazywanie narodowych wartości. Zestawiana jest zarówno z codziennymi stylizacjami, jak i takimi, które wybierane są na przykład na ważne obchody państwowe. Czym się kierować przy wyborze tego typu odzieży? Na co zwracać uwagę przy zakupie koszulek patriotycznych? Podpowiadamy.

Koszulki patriotyczne - na jakie warto postawić?

Tego typu koszuli stają coraz bardziej popularnym trendem, który idealnie wpisuje się do odzieży ulicznej. Nie bez znaczenia jest on dla osób, które chcą podkreślić swój indywidualny styl. Są również świetne dla tych, które po prostu identyfikują się z wartościami takimi jak kraj, w którym żyją. Koszulki tego typu z powodzeniem zestawiane są na równi ze stylizacjami, w których pokazują się na co dzień. Wykorzystują je także w momentach ważnych, takich jak uroczystości państwowe. Wiele osób zakłada je także do pracy. Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na pytania, na jakie okoliczności dane elementy odzieży są wykorzystywane. To wszystko jest kwestia indywidualnych preferencji oraz potrzeb osób, które decydują się na ich zakup.

Koszulka z motywem Polski Walczącej - na co zwracać uwagę?

Symbol Polski Walczącej zdecydowanie najczęściej możemy odnaleźć na rozmaitych częściach ubiorów kupowanych przez młodych patriotów. Ten element wykorzystywany był w okresie II wojny światowej w czasie okupacji przez nazistowskie Niemcy. Malowany na murach, przystankach i tablicach z ogłoszeniami znak „P” oznaczający Polskę połączony był z kotwicą. Miał dawać ludziom nadzieję na pokonanie niemieckiego agresora. Symbolizował walkę i poświęcenie, a także był sposobem na motywację lokalnej społeczności do działań ukierunkowanych na podtrzymanie polskiej państwowości. Przy wyborze takiej koszulki warto jest zwracać uwagę na jakość wykonania. Wiele modeli jest bowiem tworzonych ze sztucznych materiałów, które powodują pocenie się bądź są nieprzyjemne w dotyku.

Modne koszulki patriotyczne znajdziesz na https://escobart.pl/pl/c/Patriotyczne/27

Koszulki patriotyczne z motywem husarii

Husaria była z kolei jednostką zbrojną I Rzeczypospolitej, utworzoną na początku XVI wieku. Znana jest z wielu zwycięstw na polu walki w tym między innymi z bitwy pod Orszą, Byczyną czy Lubiszewem. Husaria jest obecna w wielu bardzo popularnych tekstach kultury, nie tylko w formie pisanej, ale również wizualnej. Malował ją między innymi Kossak i Pawilszak, jednak nie brakuje też przekazów od zagranicznych artystów. Husaria obecna jest również w wielu znanych wszystkim filmach, takich jak „Pan Wołodyjowski”, „Potop” lub „Ogniem i Mieczem”. 

Nic zatem dziwnego, że z motywem husarii często spotykamy się w dzisiejszych czasach na koszulkach czy bluzach. Chociaż nie jest to sama forma przekazu, co obraz czy film światowej sławy to stanowi ona element komunikacji dla innych. Sygnalizuje bowiem, że noszący ją człowiek czuje pewną łączność z husarzami walczącymi o ziemie. Każdy ma inne zainteresowania i wyznaje inne wartości. W zależności od tego, który motyw jest najbliższy poglądom, taką koszulkę warto kupić. Warto jednak pamiętać, że takiego typu odzież dobrze jest kupować od polskich dostawców i producentów, którzy dopiero wschodzą w tej przestrzeni.

Artykuł partnera