single

Dlaczego warto pojechać do Finlandii

Finlandia to jedno z największych państw w Europie i niezwykle atrakcyjny kierunek dla turystów z całego świata. Jej popularność wynika nie tylko ze świetnego rozwoju społeczno-gospodarczego i przyjemnego klimatu, ale również ze sporej liczby atrakcji. Wyjątkowa fińska przyroda, zapierające dech w piersi krajobrazy oraz bogata kultura to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić ten kraj zarówno zimą, jak i latem. 

Dlaczego warto pojechać do Finlandii? - walory klimatyczne i smakowe

Finlandia to państwo z szerokim spektrum zalet. Jedną z jej podstawowych zalet jest przede wszystkim charakterystyczny klimat, który jest idealnie dostosowany pod osoby zmęczone upałami oraz wysokimi temperaturami. Średnia temperatura w roku wynosi tam niewiele ponad 5 stopni Celsjusza, dlatego państwo to jest doskonałym wyborem dla turystów pragnących odpocząć w atrakcyjnych warunkach atmosferycznych. Finlandia - jako jedno z państw nordyckich - jest też potentatem w zakresie kulinarnym. Kraje skandynawskie słyną z fenomenalnej oraz charakterystycznej kuchni i nie inaczej jest w przypadku Finlandii. Jej daniem popisowym są ryby przyrządzane na wiele różnych sposobów. Fińskie restauracje są znane z tego, że serwują wiele niestandardowych dań, które są idealne dla miłośników niestandardowych powiązań smakowych. Jeżeli chcesz spróbować mięsa z renifera bądź innych nietypowych posiłków, to Finlandia jest najprawdopodobniej najlepszym wyborem. 

Najpiękniejsze zabytki i atrakcje w Finlandii - zalety przyrodnicze i nie tylko

Finlandia to doskonały kierunek turystyczny dla osób, które uwielbiają wspaniałe widoki. Jej znakiem charakterystycznym są piękne i wielohektarowe lasy, które są idealnie dopasowane pod miłośników bezpośredniego kontaktu z naturą. W Finlandii można spotkać wiele mało popularnych gatunków zwierząt, a liczne rodzaje drzew sprawiają, że fińskie krajobrazy mają niepowtarzalny klimat. Najbardziej rozpoznawalnym miastem Finlandii jest oczywiście jej stolica, czyli Helsinki, ale nie tylko one są ciekawym kierunkiem dla turystów. Zdaniem wielu najpiękniejszym miejscem w Finlandii jest Laponia. Sporo osób sądzi, że jest to najciekawsze miejsce pod kątem turystycznym w całej Skandynawii. Popularność Laponii wynika głównie z faktu, że znajduje się tam wioska św. Mikołaja. Jest to miejsce atrakcyjne nie tylko dla najmłodszych, ale również dla starszych, albowiem wyróżnia się pięknym wyglądem wprowadzającym w bożonarodzeniowy klimat. Wycieczka Finlandia Laponia z biurem podróży to atrakcyjna oferta nie tylko dla fanów świątecznych klimatów. Świetnie poczują się tam również zwolennicy szeroko pojętej kultury. W Laponii znajduje się bowiem wiele muzeów, centrów nauki oraz domów kultury, w efekcie czego jest to miejsce, w którym nie można narzekać na nudę. 

Finlandia - raj dla kibiców sportowych

Finlandia słynie z przykładania dużej wagi do sportów zimowych. Kraj ten jest prawdziwym potentatem w większości zimowych dyscyplin, co sprawia, że na niemal każdym kroku można tam spotkać zapierające dech w piersi kompleksy. W Finlandii znajduje się wiele skoczni narciarskich, dlatego wybór tego państwa jest świetny dla osób, które chcą na własne oczy zobaczyć najpiękniejsze obiekty sportowe. Fani sportów zimowych szczególnie dobrze poczują się w Lahti oraz Turku, albowiem miasta te są uznawane za miejsca z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą sportową. Podjęcie decyzji o wypoczynku w Finlandii jest atrakcyjne również ze względu na możliwość zobaczenia zorzy polarnej. To zjawisko świetlne jest prawdziwym ewenementem i występuje tylko w nielicznych miejscach na świecie. Skandynawia jako miejsce zarówno letniego, jak i zimowego wypoczynku, to idealny patent na relaks w atrakcyjnych warunkach. Jeżeli chcesz zobaczyć na własne oczy miasto św. Mikołaja, przyjrzeć się najpiękniejszym kompleksom sportowym oraz zgłębić tajniki fińskiej kultury, to podjęcie decyzji o wycieczce do tego państwa jest fenomenalnym pomysłem. Decydując się na taki wyjazd, z pewnością nie odczujesz niedosytu. 

Artykuł partnera