single

Hotele, które warto odwiedzić

Czasami hotel to po prostu miejsce, w którym kładziemy głowę na poduszkę i nic więcej od niego nie wymagamy, czasem myślimy jeszcze o smacznym śniadaniu. Niektóre hotele posiadają jednak swoją własną historię i swój własny smak, dzięki czemu warto je odwiedzić dla nich samych. Takich hoteli można szukać poprzez pryzmat wielu różnych wartości. Najczęściej oczywiście chcemy, by hotel miał swój unikatowy klimat, a bez odpowiedniej historii jest to praktycznie niemożliwe.

Brooklyn, dzielnica artystów

Wythe Hotel w samym sercu nowojorskiego Brooklynu. Jest to hotel założony w miejscu danej fabryki włókienniczej. Jego projekt pochodzi z pierwszych lat minionego stulecia i jest idealną wizytówką ówczesnej architektury. Nowy Jork posiada wyjątkową kulturę, która w połączeniu z charakterystyczną architekturą i przesyconym kulturą klimacie Brooklynu sprawia, że sosnowe bele, czerwone cegły i łukowe okna hotelu zapierają dech w piersiach. Najciekawsze są ogromne okna hotely Wythe, przez które cudownie prezentuje się panorama Manhattanu oraz rozlewa się East River.

Minimalizm

Bauhaus School w Dessau to kolebka współczesnego modernizmu oraz minimalizmu w kulturze i sztuce. Obecnie jest to głównie muzeum, ale od niedawna działa w nim także hotel. Wywodzi się on bezpośrednio z wartości, jakie przyświecały kreatorom modernizmu. Charakteryzują go gładkie formy i kubistyczne układy. Niewiele jest tu jakichkolwiek dekoracji. Królowała funkcja. Prellerhaus, budynek, w którym mieszczą się wszystkie instytucje, powstał w obecnej formie w 1933 roku, chociaż w czasie wojny został niemal doszczętnie zniszczony i obecna konstrukcja jest jego odbudowaną wersją.

popularne hotele

Beskidy i sztuka przez duże S

Beskidy, góry na granicy Polski i Czech, kryją wiele tajemnic. Jedną z nich jest fakt, iż znajdują się tutaj niewielkie oazy sztuki wyższej, w których można obcować z najznamienitszymi nazwiskami XX wieku, nie tylko wywodzącymi się z Czech. Hotelem w tym miejscu polecanym jest czeski Labor 13. Jest to konstrukcja typowo eklektyczna łącząca w sobie wiele stylów oraz materiałów.

Amsterdam dla konesera

The Student Hotel Amsterdam to hotel tak tani, że rywalizuje z hostelami, chociaż zlokalizowany jest zaledwie kwadrans drogi spacerem od centrum miasta. We wnętrzu jest po prostu fenomenalnie, ponieważ studenci mają przygotowane dla siebie specjalne sale o funkcji czytelni, siłowni czy biblioteki. Za darmo można też wypożyczyć rowery, chociaż jest to oferta tylko dla osób, które pozostaną w hotelu dłużej. Zaraz za hotelem znajdują się też pola golfowe, na których rozgrywane są profesjonalne turnieje golfistów.

Berlin w stylu Gorki

Berlińska dzielnica Mitte znana jest z niezliczonej ilości pubów, ciekawych galerii i sklepów, jak również nieprzebranej mnogości zabytków. Wśród nich kryje się też prawdziwa perła, hotel Goorki Apartaments. Jest wyjątkowo urokliwy i elegancki, a apartamenty nie posiadają numerów. Zamiast nich na drzwiach wiszą fikcyjne nazwiska gości i w ten sposób odnajduje się swój apartament.