single

Najlepsze gry na Androida, w które możesz zagrać już teraz

Oblicze mobilnej rozrywki na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się nie do poznania. Jeszcze na początku XXI wieku telefony komórkowe wyposażone były w proste pikselowe produkcje, takie jak Snake. Ostatnimi laty wszystko odwróciło się o 180 stopni, a coraz popularniejsze smartfony przejęły rolę podręcznych komputerów oraz centrum multimedialnego. Gry na platformy mobilne, takie jak Android gromadzą wokół siebie setki tysięcy fanów, sprawiając, że jest to jeden z bardziej znaczących rynków rozrywki cyfrowej.

Gangsterski świat zamknięty w kilkucalowym wyświetlaczu – seria GTA

Po ogłoszeniu portów starszych gier z serii GTA, fani mobilnej rozrywki wręcz oszaleli. Jedną z najpopularniejszych odsłon jest oczywiście San Andreas, które doczekało się już grubo ponad miliona pobrań. Jeśli jednak ktoś nie wie, co do zaprezentowania ma Grand Theft Auto na urządzenia mobilne, spieszymy z wyjaśnieniem. Jest to niemal dokładny port gry z wersji komputerowej czy też konsolowej, okraszony jedynie kilkoma zmianami koniecznymi do sprawnego funkcjonowania na platformie Android. Sama historia opowiada o Carlu Johnsonie – czarnoskórym mieszkańcu Los Santos, który po powrocie do domu próbuje na nowo odnaleźć się w świecie pełnym przemocy i gangsterskich porachunków.

Profil Rockstar Games w sklepie Google Play „wyposażony” jest także w kilka innych, znakomitych produkcji studia. Dla graczy oddane zostało między innymi Bully: Anniversary Edition, Max Payne oraz kilka innych gier z serii Grand Theft Auto.

Symulator Farmy bestsellerem nie tylko na PC!

Popularnego symulatora życia na wsi nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Farming Simulator jest jednym z klasowych przedstawicieli swojego gatunku, oferując graczom długą listę możliwości. Oczywiście podstawą rozgrywki jest dbanie o gospodarstwo – odpowiednie zarządzanie polem i plonami, hodowla zwierząt, zaopatrzenie w wysokiej jakości sprzęt. Do użytku graczy oddanych zostało ponad 100 maszyn rolniczych, 10 roślin uprawnych a także trzy rodzaje zwierząt hodowlanych. Połączenie wszystkiego razem daje przede wszystkim niesamowitą immersję, a także zapewnia długie godziny dobrej zabawy.

Za dobrą zabawę nie trzeba nawet płacić! Co prawda najnowsza odsłona cyklu to wydatek rzędu 30 złotych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w Farming Simulator 16, które jest w pełni darmowe.

Gry karciane na Androida, które wciągną Cię na długie godziny

Najlepsze gry karciane na Androida codziennie przyciągają przed ekrany smartfonów dziesiątki tysięcy użytkowników. Nic w tym dziwnego - kilka potężnych uniwersów weszło do tego świata z przytupem, zapraszając swoich wiernych fanów do nowego wymiaru rozrywki. Jednym z czołowych przedstawicieli „karcianek” w sklepie Google Play jest Gwint. Oparta na wiedźmińskim uniwersum gra to multiplatformowa adaptacja popularnej barowej rozrywki znanej z Wiedźmina 3. Podobnie jak w innych produkcjach tego typu, gracze mają do wyboru dziesiątki kart postaci oraz umiejętności, którymi posługują się w walce z przeciwnikiem. Zdobycie silnej talii nie jest jednak łatwe i wymaga sporo umiejętności, a czasem też pieniędzy. Mimo to, polska gra karciana ma w Google Play ponad 300 tysięcy pobrań, a liczba ta ciągle rośnie.

Alternatywą dla rozbudowanych gier karcianych, opartych o znane uniwersa, jest Cultist Simulator. Niecodzienne połączenie fabuły, mroku oraz kart, jest ciekawym urozmaiceniem popołudnia, spędzonego przy grze na smartfonie. Gracze Cultist Simulator przenoszą się do świata, osadzonego w latach 20. XX wieku. Początkowo, główny bohater jest jednym z „szeregowych” wyznawców sekty, jednak wraz z rozwojem fabuły może przejąć władzę nad ugrupowaniem i zarządzać nim na wiele różnych sposobów.