single

20 najpopularniejszych kierunków turystycznych z najtańszymi 5-gwiazdkowymi hotelami

Sezon urlopowy już niedługo się rozpocznie, dlatego warto pomyśleć o tym jak spędzić wakacyjny odpoczynek. Dzięki Internetowi staje się to niezwykle proste - wystarczy skorzystać z wyszukiwarki hoteli, biletów lotniczych i wypożyczalni samochodów Skyscanner. Ta wyszukiwarka to proste narzędzie do swobodnego planowania podróży, a dodatkowo pomaga znaleźć najkorzystniejsze finansowo oferty. Wyszukiwarka Skyscanner przeanalizowała ceny 5-gwiazdkowych hoteli w 100 najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach świata. W pierwszej dziesiątce tego rankingu znajdują się polskie miasta - Warszawa i Kraków. 

Pięciogwiazdkowe hotele to szczyt luksusu, te hotele wyróżniają się pięknym wystrojem, nienaganną obsługą i pysznym jedzeniem. Świadczą one najwyższej jakości usługi swoim gościom. Wyszukiwarka Skyscanner sporządziła listę 100 najchętniej i najczęściej nawiedzanych przez turystów miejsc. Ten wykaz posłużył jako podstawa do znalezienia miejsc, które odznaczają się najniższymi cenami luksusowych, 5-gwiazdkowych hoteli. Na pierwszym i drugim miejscu plasują się najsłynniejsze egipskie kurorty - Sharm el-Sheikh oraz Hurghada. Jedna noc w dwuosobowym pokoju w tych hotelach pięciogwiazdkowych to koszt około 105 i 121 dolarów. Trzecie miejsce na liście to Kuala Lumpur, stolica Malezji. Wystarczy zapłacić 128 dolarów za pobyt przez dobę w tym luksusowym, 5-gwiazdkowym hotelu. Pierwsza dziesiątka nie obyła się bez polskiego akcentu. Noc w Warszawie to koszt średnio 157 dolarów, a w Krakowie 152 dolarów. 

pięciogwiazdkowe hotele

Oto lista top 20 najpopularniejszych turystycznie miejsc świata z najtańszymi pięciogwiazdkowymi hotelami:

1. Sharm el Sheikh
2. Hurgada
3. Kuala Lumpur
4. Sofia
5. Sharjah
6. Kraków
7. Larnaka
8. Warszawa
9. New Delhi
10. Ho Chi Minh
11. Agadir
12. Dżakarta
13. Manila
14. Bruksela
15. Ryga
16. Mumbai
17. Hanoi
18. Bukareszt
19. Glasgow
20. Pattaya

Najdroższe hotele - gdzie zapłacimy najwięcej za noc?

Na powyższej liście na ostatnim, setnym miejscu znajduje się hotel, którego średnia cena za jedną noc wynosi najwięcej. Najdroższym luksusowym pokojem jest pobyt w Nowym Jorku, gdzie cena to około 1 064 dolarów. Przed nim plasują się: Malediwy (943 dolarów), następnie jest Ibiza (893 dolarów), Mediolan (795 dolarów) oraz  Los Angeles (696 dolarów). Jak widać rozstrzał cen jest ogromny, dlatego wyszukiwarka przyda się, żeby szybko znaleźć hotel pięciogwiazdkowy odpowiedni dla naszego wakacyjnego budżetu.