single

Jak leczyć zakwaszenie organizmu? Kilka ważnych wskazówek

Zakwaszenie organizmu związane jest z zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej. Łączy się to z wieloma nieprzyjemnymi objawami tj. bóle głowy, zmęczenie, osłabienie kondycji włosów i skóry. Prowadzić może nawet do poważnych chorób, dlatego warto zapoznać się z tym, jak leczyć zakwaszenie organizmu. 

Złe nawyki żywieniowe, stres i używki - to wszystko może prowadzić do zakwaszenia organizmu. Na czym polega zakwaszenie i  jak je leczyć? 

Zakwaszenie organizmu - przyczyny powstania

Kiedy w naszym organizmie dochodzi do magazynowania nadwyżki kwasów - właśnie wtedy dochodzi do zakwaszenia organizmu. Jeśli dostarczamy naszemu organizmowi tylko produkty o odczynie kwaśnym, możemy się spodziewać, że prędzej czy później pojawią się różnego rodzaju dolegliwości. Jednak zła dieta to nie jedyny przyczyna zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Unikać należy przede wszystkim: 

papierosów,

alkoholu,

kawy,

herbaty.

Niebezpieczne są również diety odchudzające, które odwadniają nasz organizm, a co za tym idzie zaburzają równowagę kwasowo-zasadową. Przyczyną mogą być również niektóre leki, a także zbyt intensywne uprawianie sportu. 

leczenie zakwaszenie

Jak leczyć zakwaszenie organizmu?

Pierwszą wskazówką, którą z pewnością podałby każdy specjalista, jest zmiana diety. Należy zaopatrzyć się w produkty o zasadowym odczynie takie jak: 

sok z cytryny, kasze: jaglana i gryczana, 

pomidory, 

brokuły, 

cukinia, cytrusy, 

kiwi, 

banany, 

truskawki. 

Dodatkowo zaleca się spożywanie oliwy z oliwek, herbat ziołowych i zbożowej kawy. 

Jednak dieta to nie wszystko. Aby odkwasić organizm, powinniśmy zmienić tryb życia. Jeśli zbyt intensywnie uprawiamy sport - dajmy wypocząć naszemu organizmowi, a jeśli nie ruszamy się wcale - dobrym pomysłem będzie zwiększenie aktywności fizycznej. Specjaliści wskazują również, że należy się nie przejadać, a także jeść regularnie. 

Leczenie zakwaszenia organizmu - Prodeacid

Tempo życia jest coraz szybsze, dlatego doskonałym sposobem na poradzenie sobie z zakwaszeniem organizmu są suplementy diety. Jest to idealne wsparcie, w momencie kiedy nasz organizm sam nie może sobie poradzić z pojawiającymi się problemami. Oczywiście suplementacji powinna towarzyszyć odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Należy także zwracać uwagę na sen - zbyt duża ilość nieprzespanych nocy również może mieć wpływ na równowagę kwasowo-zasadową. 

Bóle głowy i zmęczenie nie muszą oznaczać zakwaszenia organizmu. Jednak jeśli pojawiają się tego typu dolegliwości, warto zastanowić się nad swoimi nawykami żywieniowymi i stylem życia. Czasem wystarczy drobna modyfikacja diety, aby poczuć się lepiej. Zamienienie fast foodów na warzywa i owoce, a także zrezygnowanie z używek, z pewnością będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale też wygląd. 

Dowiedz się więcej