single

Hotel dla całej rodziny w Gdańsku – jak wybrać odpowiedni?

Kiedy wybieramy się na wakacje do Gdańska samotnie lub we dwoje – wydawać by się mogło, że czeka nas sporo przygotowań i problemów podczas wybierania odpowiedniego hotelu. Prawdziwa „zabawa” zaczyna się jednak wtedy, gdy chcemy wyjechać całą rodziną – a więc z naszymi dziećmi oraz rodzicami. Jak zadowolić zarówno siebie, maluchy oraz seniorów?

Gdańsk uchodzi za miasto, które zdążyło wykształcić w sobie atrakcje turystyczne dla każdej grupy wiekowej. Odnajdziemy tutaj rozrywki dla najmłodszych, jak i dla najstarszych wczasowiczów. Mając to na uwadze, z doborem aktywności nie będziemy mieli żadnych problemów. Co jednak w przypadku wyboru odpowiedniego dla nas wszystkich miejsca noclegowego? Czy powinniśmy zadowolić się pierwszym lepszym hotelem, jaki znajdziemy w Internecie? Niekoniecznie.

Gdańsk obfituje w wiele obiektów hotelowych, które proponują nam swoją gościnę. Chcąc jednak, aby wakacje podobały się zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom – trzeba wybrać rozwiązanie najlepsze z możliwych. I dzisiaj skupimy się na tym, jaki powinien być hotel, by móc go takim nazwać.

hotel

Widok z okien Hotelu Hanza Gdańsk zapiera dech w piersiach

1. Lokalizacja, która pozwoli na wiele

W Gdańsku odnajdziemy kilka idealnych strategicznie miejsc, które pozwolą nam w prosty i szybki sposób dostać się do każdej atrakcji, jaką chcielibyśmy przeżyć. Niekwestionowanym faworytem jest centrum miasta, wraz z ulicą Długą oraz nadbrzeżem Motławy, skąd dotrzemy wszędzie, gdzie tylko byśmy chcieli w krótkim czasie i przy możliwości wyboru spośród wielu środków komunikacji.

Dzięki zlokalizowaniu naszego hotelu przy Starym Mieście, damy spore pole do popisu seniorom, którzy na pewno chętnie udadzą się na kawę do którejś z licznych kawiarni, zwiedzą interesujące ich muzea, których w centrum jest sporo, zrobią pamiątkowe zdjęcia, zobaczą na żywo gdańskiego żurawia, czy po prostu – zabiorą wnuki na spacer pośród malowniczych kamienic.

Taka lokalizacja sprzyja również rodzicom z dziećmi, którzy chcieliby poznać uroki Starego Miasta, wypocząć na plaży, kupić pamiątki czy wybrać się do Sopotu lub Gdyni.

2. Dodatkowe atrakcje w hotelu

Dzięki temu, że hotel będzie posiadał w swoim obrębie dodatkowe udogodnienia, możemy liczyć na sporą oszczędność czasową, która pozwoli nam podczas urlopu zrobić i zobaczyć więcej.

RESTAURACJA PRZY HOTELU

Jeśli szukamy hotelu w Gdańsku, skupiajmy się na tych obiektach, przy których działa restauracja. Dzięki temu rano będziemy mogli szybko zjeść śniadanie i ruszyć na podbój Trójmiasta. Również obiady czy kolacje (jeśli akurat będziemy w hotelu) możemy zjeść właśnie tutaj. To na pewno będzie dobre wyjście dla rodziców z niecierpliwymi dziećmi oraz osób starszych, dla których bliskość restauracji często jest sprawą bardzo ważną, jeśli nie priorytetową. 

STREFA SPA ORAZ WELLNESS

Kiedy wybieramy hotel w Gdańsku, warto również zastanowić się nad tym, czy nie chcielibyśmy skorzystać z regeneracji i odżywienia naszych organizmów. Umożliwiają to strefy SPA oraz Wellness działające przy niektórych obiektach i cieszące się sporą popularnością wśród Gości. Zabiegi relaksacyjne, masaże czy sauna na pewno spodobają się nam oraz naszym rodzicom.