single

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Piękne, pełne usta to marzenie niejednej kobiety oraz wielu mężczyzn. Niekiedy w ten sposób niweluje się asymetrię pomiędzy dolną a górną wargą.  Takie wypełnione, powiększone wargi przyciągają wzrok, stanowią ważny atrybut urody i sprawiają, że twarz staje się bardziej wyrazista. Jak powiększyć usta skutecznie i bezpiecznie? Coraz większą popularność zyskuje zabieg z kwasem hialuronowym.

Jakie efekty można osiągnąć?

Kwas hialuronowy jest bezpieczną dla zdrowia substancją. Co więcej, w niewielkich ilościach produkuje go także ludzki organizm, jest więc w stu procentach naturalny. Kwas ten posiada zdolność wiązania wody, przez co sprawia, że komórki budujące skórę są jędrne i napięte. Zwykle nie powoduje uczuleń ani reakcji niepożądanych ze względu na to, że nie jest obcy ludzkiemu organizmowi. Z upływem czasu organizm traci coraz więcej wody, ale też ulegają zwiotczeniu włókna kolagenowe i elastyna. Efekt to opadające kąciki ust, wizualne zmniejszenie warg czy ich "zapadnięcie" się. Wokół ust tworzą się też zmarszczki. Dlatego wiele osób, zwłaszcza kobiet, sięga po medycynę estetyczną.

A jakich efektów można spodziewać się po powiększaniu ust kwasem?

  • Wyrównanie symetrii ust i podkreślenie ich konturu,
  • uniesienie kącików warg,
  • powiększenie lub uwydatnienie warg,
  • nawilżenie skóry warg,
  • redukcja zmarszczek wokół ust.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania ust kwasem nie zajmuje zwykle więcej, niż 30 minut. Jest nieskomplikowany. Przez zabiegiem lekarz ustala z pacjentem spodziewany efekt - czy chciałby on wydatnego efektu powiększenia ust, czy raczej woli ich subtelne uwypuklenie. Po omówieniu efektów przeprowadza się znieczulenie miejscowe - najczęściej po prostu smarując usta specjalną maścią znieczulającą. U szczególnie wrażliwych pacjentów możliwe jest wykonanie znieczulenia stomatologicznego. Sam zabieg polega na nakłuwaniu skóry ust igłą i wstrzykiwaniu preparatu kwasu hialuronowego.

Po zabiegu trzeba unikać intensywnego rozciągania ust i mocnej mimiki. Przez kilka kolejnych dni efekt będzie się stopniowo pojawiał (będzie widoczny już po 2-3 dniach). W tym czasie nie wolno dotykać ustami ciepłych rzeczy ani eksponować ich na słońce. Ewentualne zaczerwienienie i opuchlizna w miejscach nakłucia skóry ustępuje dość szybko.

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym utrzymuje się dość długo - to aż 12-14 miesięcy. Efekt nie trwa wiecznie, dlatego zabieg należy powtarzać. W przeciwnym razie usta wrócą do poprzedniej postaci, a wszystkie efekty zastosowania preparatu z kwasem zanikną. 

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust

Istnieje zaledwie kilka przeciwwskazań do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Niektóre z nich są stałe, jak choroby autoimmunologiczne, a inne przejściowe. Należą do nich:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nowotwory,
  • aktywne infekcje.

Gdy infekcja lub choroba ustąpią, lub po zakończeniu okresu ciąży i karmienia, można wykonać zabieg.

Materiał zewnętrzny, Klinika Murano.