single

Laptop nowy czy poleasingowy?

​Pytanie o to, czy lepiej kupić laptop nowy, czy poleasingowy, może wydawać się bez sensu. To jednak tylko pozory. W rzeczywistości bowiem odpowiedź nie jest taka oczywista.

Laptopy to najlepiej sprzedające się rodzaje komputerów w Polsce i to nie tylko ze względu na pandemię oraz wiążącą się z nią nauką zdalną. Przenośne komputery są po prostu dużo wygodniejsze niż stacjonarne jednostki. Laptop można zabrać ze sobą, jeśli jest taka potrzeba, można go używać w dowolnym miejscu. Aby jednak być w pełni zadowolonym z zakupionego sprzętu, trzeba wybrać model o wysokich parametrach. Tu jednak może pojawić się problem z ograniczonymi finansami.  

Czy Twój budżet jest duży?

Laptop nowy czy poleasingowy? Zatrzymajmy się nad tą kwestią. Kluczem do odpowiedzi jest wysokość budżetu, jakim dysponujemy. Jeśli mamy do dyspozycji kilka tysięcy złotych, możemy się pokusić o zakup nowego sprzętu. Jeśli jednak nie dysponujemy dużym budżetem, mamy dwa wyjścia. Pierwsze to obniżyć oczekiwania wobec sprzętu, jaki chcemy kupić. To jednak nie zawsze jest możliwe. Trudno obniżać oczekiwania wobec laptopa, gdy zamierzamy grać w wymagające gry. Drugie rozwiązanie i zdecydowanie lepsze to zakup laptopa poleasingowego. Nie trzeba iść na kompromis. Możemy wybrać sprzęt o naprawdę dobrych parametrach. W tym przypadku zatem laptop poleasingowy okazuje się lepszy od taniego laptopa ze sklepu.

Klasa biznes czy klasa market?

Warto zwrócić uwagę, że laptopy poleasingowe to przeważnie sprzęt klasy biznes i tak naprawdę trudno go porównywać nawet z nowymi laptopami oferowanymi w elektromarketach. To zupełnie inna jakość. Serie konsumenckie, marketowe kierowane są do masowego odbiorcy, a producenci koncentrują się tam przede wszystkim na obniżeniu ceny. Tymczasem laptopy poleasingowe klasy biznes charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, wysoką żywotnością, solidną technologią i praktycznie w każdym aspekcie mają przewagę nad nowymi laptopami marketowymi.

Gdzie kupić laptop poleasingowy?

Skoro warto postawić na laptop poleasingowy, należy wyjaśnić, gdzie można nabyć taki sprzęt. Okazuje się, że oferuje go coraz więcej profesjonalnych sklepów (np. Laurem.pl), które specjalizują się w sprzęcie poleasingowym. Takie sklepy prowadzą nie tylko sprzedaż stacjonarną, ale i przez internet. Szczególnie ta druga opcja w pandemii może być bardzo atrakcyjna. Wystarczy wejść na stronę internetową sklepu i tam dokładnie przeanalizować dostępne modele. Do tego część tych sklepów proponuje również atrakcyjne promocje.

Dobrej klasy laptop poleasingowy jest na pewno lepszym wyborem niż nowy sprzęt o niskich parametrach. Warto jednak się zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy od laptopa i pod tym kątem szukać odpowiedniego modelu.

Artykuł partnera