single

Telefon do nagrywania filmów – jak wybrać najlepszy?

​W obecnych czasach coraz więcej osób próbuje swoich sił w social mediach. Z jednej strony start w branży influencerskiej jest łatwiejszy niż kilka lat temu, jednak wymaga też od twórcy odpowiednich narzędzi. Odbiorcy cenią sobie wysoką jakość otrzymywanych treści, stąd odpowiedni telefon do nagrywania filmów i robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości to podstawowe wyposażenie. Jaki smartfon do selfie i filmów wybrać, jeśli zależy nam na jak najlepszej jakości? Przeanalizowaliśmy pod tym kątem produkty firmy Samsung.

Jaki telefon do nagrywania filmów?

Aktualnie na rynku znajdziemy coraz więcej modeli smartfonów, dzięki którym wykonanie zdjęcia, nagrywanie filmów czy transmisja na żywo z telefonu nie będzie stanowić problemu. Producenci telefonów dostrzegli potrzeby twórców internetowych, a także drzemiący w nich potencjał, czego efektem są innowacyjne rozwiązania, które zaskoczą niejedną osobę. Jako przykład może posłużyć smartfon Samsung Galaxy S21 5G. Za jego pośrednictwem możesz nagrywać filmy w rozdzielczości 8K, czego efektem jest wyraźny materiał. Oprócz tego z nagranego materiału wideo możesz wyciąć interesującą Cię klatkę i uzyskać zdjęcie w jakości 33 MP. Dzięki temu Samsung Galaxy S21 5G może posłużyć jako smartfon do selfie.

Telefon do nagrywania filmów – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy regularnie przeprowadzać transmisję na żywo z telefonu i nagrywać nim zadowalające odbiorców filmy, warto wiedzieć, o czym pamiętać przy wyborze takiego smartfona. Są to:

  • rozdzielczość – do pewnego momentu rozdzielczość 4K była optymalnym rozwiązaniem. Obecnie coraz więcej smartfonów, jak wspomniany Samsung Galaxy S21, oferuje rozdzielczość 8K;
  • liczbę pikseli – duża liczba megapikseli umożliwia podkreślenie wielu szczegółów zarówno w przypadku filmu, jak i zdjęcia;
  • stabilizację obrazu – umożliwia redukcję drgań, które mogą mieć miejsce podczas nagrywania filmu/robienia zdjęcia i mogą mieć wpływ na ostateczną jakość;
  • liczbę klatek na sekundę – większa liczba klatek na sekundę decyduje o płynności obrazu;
  • wielkość matrycy – to inaczej powierzchnia fizyczna obiektywu. Im jest większa, tym lepszej jakości obrazu możemy oczekiwać;
  • liczbę obiektywów – więcej obiektywów to większe możliwości w nagrywaniu. Coraz częściej standardem stają się 3 obiektywy w smartfonach: szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw.

Dodatkowo, wybierając telefon do nagrywania filmów, poza parametrami aparatu warto zwrócić uwagę na inne elementy, do których można zaliczyć wydajność baterii oraz pamięć wewnętrzną telefonu. Obydwa aspekty będą mieć wpływ na tworzenie treści w social mediach.

Jaki smartfon do selfie?

Selfie to nieodłączny element social mediów. Choć wykonanie go nie zajmuje zbyt wiele czasu, często nie jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Wpływ na taki stan rzeczy mogą mieć niewystarczające parametry przedniej kamery smartfona oraz rozmiar telefonu. Zbyt duży i ciężki smartfon będzie źle leżał w dłoni, co utrudni wykonanie zdjęcia. Tutaj warto zwrócić uwagę na składany Samsung Galaxy Z Flip3 5G z użytkowym Trybem Flex.

Artykuł partnera