single

Zamierzasz kupić polisę OC? Możesz dużo zaoszczędzić!

Jeśli każdego roku wykupujesz OC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym lub ciągle korzystasz z podpowiedzi tego samego agenta, najwyższy czas to zmienić. Ceny ubezpieczenia OC są bardzo zróżnicowane, ale jego działanie - zawsze takie samo. Oznacza to, że nie ma większego znaczenia, w którym TU wykupisz polisę. Jeśli możesz mieć ją taniej, nie ma sensu przepłacać. Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na OC.

Jedno OC - różne ceny

Ustalając cenę polisy OC, ubezpieczyciel weźmie pod uwagę m.in. to, jak długo jesteś kierowcą, Twój wiek, Twoje miejsce zamieszkania, markę samochodu, pojemność silnika i to, czy Twoja dotychczasowa jazda autem była bezszkodowa.

Odpowiedzi na tego typu pytania udzielić będziesz musiał w każdym TU i u każdego agenta. A mimo to otrzymasz różne oferty cenowe. Często nawet bardzo różne…

Aby przekonać się, że faktycznie tak jest, warto zdecydować się na porównanie OC przez Internet. Zrobić to możesz na dwa sposoby.

Jak porównać OC przez Internet?

Być może chcesz wykupić polisę w którymś z dwóch czy trzech towarzystw ubezpieczeniowych, które darzysz szczególnym zaufaniem. By porównać oferty OC, możesz wejść na ich strony internetowe, a następnie skorzystać ze znajdujących się tam kalkulatorów ubezpieczeń.

Jak wygląda formularz kalkulatora ubezpieczeń TU?

W polach formularza będziesz musiał uzupełnić dane, na podstawie których wybrane TU ustali stawkę Twojego OC. To nic skomplikowanego - tych samych informacji o swoim aucie i o sobie zapewne udzielałeś już nie raz, przy okazji zawierania wcześniejszych umów ubezpieczenia.

Tę samą czynność wykonać będziesz musiał na witrynach innych ubezpieczycieli, w których rozważasz wykupienie polisy. Tam również znajdziesz podobne formularze, a po ich wypełnieniu otrzymasz oferty polis OC od wybranych TU.

Na koniec porównasz ceny i wybierzesz najtańszą opcję.

Kalkulator ubezpieczeń jednej firmy ogranicza Twój wybór

Co jednak w przypadku, gdy nie interesują Cię konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe, a po prostu chciałbyś na OC zaoszczędzić, wybierając najkorzystniejszą dostępną na rynku ofertę?

Opcja przedzierania się przez dziesiątki stron różnych TU, by znaleźć najtańsze OC, nie brzmi zbyt zachęcająco, prawda? Tym bardziej, że na każdej z nich musiałbyś wypełniać bardzo podobny formularz. Zajęcie nudne i żmudne, a o pomyłkę też wcale nietrudno. Na szczęście istnieje jeszcze drugie rozwiązanie...

Porównanie OC z porównywarką

Porównaj OC przez Internet, korzystając z zaawansowanego narzędzia - porównywarki ubezpieczeń. W tym przypadku również będziesz musiał wypełnić formularz, ale zrobisz to tylko raz. Za to oferty na OC otrzymasz nie od jednego, a od wielu różnych TU. Z łatwością je ze sobą porównasz i wybierzesz tę, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Niższe ceny bez pośredników

Niskie ceny OC, które znajdziesz dzięki porównywarce ubezpieczeń, mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Wynikają przede wszystkim z tego, że umowę podpisujesz bezpośrednio z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

jak zaoszczędzić

Oferty specjalne

Towarzystwa ubezpieczeniowe walczą o każdego klienta, a w przypadku ubezpieczenia OC to właśnie cena odgrywa rolę najistotniejszą. Dlatego praktycznie każdego dnia liczyć możesz na okazje cenowe.

Zniżki dla nowych klientów

Wiele TU posiada też oferty specjalne dla nowych klientów. Jeśli więc zmieniasz ubezpieczyciela, lub też w ogóle wykupujesz polisę po raz pierwszy, nierzadko skorzystać możesz z dodatkowych zniżek.

Bez zobowiązań

Porównywarka cenowa to wygoda i oszczędność czasu. To także sposób, by za swoje OC nie przepłacać. Wykorzystaj możliwości, jakie oferuje to narzędzie, bo naprawdę warto je przetestować. Tym bardziej, że samo wypełnienie formularza do niczego Cię nie zobowiązuje.

 

Materiał zewnętrzny