single

Elegancki smartfon z dobrym ekranem? Poznaj Huawei P20 Lite

Huawei słynie z produkcji wersji lite swoich flagowych smartfonów. Różnią się one od swoich pierwowzorów nieco słabszymi parametrami oraz znacznie niższą ceną. Wizualnie pozostają jednak zawsze bez zarzutu. Często potrafią też zaskoczyć. Sprawdź, czy Huawei P20 Lite to propozycja na miarę Twoich oczekiwań.

Wygląd? Bez zarzutu

Huawei P20 Lite to elegancka, minimalistyczna konstrukcja ze szkła i metalu. Na pierwszy rzut oka dostrzeżemy bardzo cienką ramkę. Znajdziemy tu również charakterystyczne wycięcie w górnej części ekranu, tzw. notch. Jest to rozwiązanie, które spopularyzowała firma Apple, lecz znajdziemy je również w nowszych telefonach z Androidem (np. tych produkowanych przez Asusa). P20 Lite występuje w trzech wariantach kolorystycznych: Klein Blue, SakuraPink oraz Midnight Black.

Główne parametry? Niewielka strata

Najważniejsze parametry współczesnych smartfonów to procesor, pamięć operacyjna i pamięć wbudowana. Huawei P20 Lite nie musi wstydzić się żadnego z nich. Wersja odchudzona posiada nieco słabszy procesor (ośmiordzeniowy Kirin 659), w stosunku do droższego modelu z tej samej serii (ośmiordzeniowy HiSilicon Kirin 659). Wersja Lite posiada 64 GB pamięci wbudowanej. To trochę mniej niż w „zwykłym” P20 (128 GB), jednak na tyle dużo, że nie powinniśmy przejmować się tym parametrem. W przeciwieństwie do produktów firmy Apple – oraz modelu P20 – pamięć wbudowaną można rozszerzyć przy pomocy niedrogich kart microSD. W obu modelach P20, co działa zdecydowanie na plus wersji lite, znajdziemy za to dokładnie tyle samo pamięci RAM (4GB). Różnicę możemy poczuć w przypadku aparatów – zarówno aparatu głównego, jak i aparatu przedniego (nazywanego czasem aparatem do selfie). W codziennym użytkowaniu główny aparat o parametrach 16 MP, f/2.2, 1.0 µm powinien jednak zupełnie wystarczyć.

Niespodzianka?

Ekran wykorzystany w modelu lite jest to ta sama konstrukcja, którą znajdziemy w „zwykłym” P20. Wyświetlacz wykonano w technologii IPS LCD, która pozwala wyświetlać 16 milionów kolorów. Ekran w wersji lite jest nawet nieznacznie większy niż ten znany z wersji podstawowej. Mówimy jednak o różnicach znikomych (przekątna 5,84 cala w porównaniu do 5,8, co przekłada się na powierzchnię użytkową większą o 0,2 cm2). Ekran P20 Lite pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli, w proporcjach 19:9. To bardzo przyzwoite parametry. Szczególnie, jeżeli będziemy mieli z tyłu głowy, że mówimy o telefonie, który kosztuje w okolicach 1100 zł i jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie również u operatorów komórkowych.

 

Materiał zewnętrzny