single

Międzynarodowa przeprowadzka firmy – jak ją zorganizować?

Przeniesienie całej firmy do innego kraju to nie lada wyzwanie. Nie trzeba jednak zajmować się tym samodzielnie – obecnie do pomocy mamy również wyspecjalizowane firmy przeprowadzkowe.

Zmiana miejsca działalności to zawsze poważna decyzja wymagająca dokładnego przemyślenia. Dotyczy to zarówno zmiany w obrębie jednego kraju, jak również w pomiędzy dwoma różnymi krajami. Obecnie, w dobie Unii Europejskiej, firmy mogą zmieniać swoje miejsce działalności o wiele łatwiej. Decyzja pada między innymi na Wielką Brytanię, Niemcy czy też na Austrię albo Czechy.

Jak jednak przenieść firmę z jednego kraju o drugiego? Tutaj musimy zadbać zarówno o kwestie formalne, jak również o te związane z przewiezieniem mienia. Skupmy się na tej drugiej kwestii, a mianowicie na samym przetransportowaniu posiadanego przez firmę mienia. Tutaj do pomocy mamy wyspecjalizowane firmy przeprowadzkowe – co mogą nam zaoferować?

Przeprowadzka z ekspertami

Firmy przeprowadzkowe działają nie tylko na terenie konkretnych krajów, ale również oferują swoje usługi międzynarodowo. Kierują przy tym swoje usługi tak do osób prywatnych, jak również do przedsiębiorstw, zapewniając im kompleksowe wsparcie w realizacji usługi.

Przeprowadzka z ekspertami z firmy przeprowadzkowej to warta rozważenia oferta dla przedsiębiorcy. Nie dość, że może on wtedy oszczędzić czas na wszystkich pracach związanych z relokacją, to jeszcze może mieć pewność, że nie wpłynie ona negatywnie na działanie jego firmy.

Jak to możliwe? Firmy przeprowadzkowe organizują przenosiny tak, aby w jak najmniejszym stopniu zakłócały działanie przedsiębiorstwa klienta. Odbywa się to między innymi poprzez stopniowe przeprowadzanie poszczególnych działów, przez przeprowadzkę z wykorzystaniem dużej liczby samochodów i pracowników, więc przebiega ona szybciej. Przenosiny są tak zaplanowane, aby potrzebne mienie, na przykład dokumenty czy sprzęty biurowe zawsze mogły być pod ręką.

Firmy przeprowadzkowe, w tym między innymi firma Jupiter Przeprowadzki, która ma w tym zakresie wieloletnie doświadczenie, są w stanie zapewnić klientom wsparcie od A do Z. Firma Jupiter Przeprowadzki przeprowadza klientów na terenie całej Europy, między innymi organizując przeprowadzki do Austrii: www.transport-austria.eu/przeprowadzki.

Zakres usług firmy przeprowadzkowej to głównie:

  • pakowanie i zabezpieczanie mienia klienta
  • wynoszenie i wnoszenie mienia, w tym również gabarytów
  • przewożenie mienia zgodnie z ustaleniami z klientem
  • utylizacja mienia, które nie jest potrzebne
  • magazynowanie wskazanego mienia
  • sprzątanie po przeprowadzce

Dzięki temu, że firmy przeprowadzkowe mają potrzebne wyposażenie, są w stanie zapewnić swoim klientom kompleksowe wsparcie w organizacji całych przenosin. Zadaniem klienta jest wtedy tylko wskazanie, które mienie ma być przetransportowane, a także uzgodnienie innych szczegółów.

Oczywiście, przeprowadzki międzynarodowej firmy nie powinniśmy nigdy zostawiać na ostatni moment. Cały proces planowany jest z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka niepowodzenia. Należy zatem przed czasem skontaktować się z firmą przeprowadzkową, aby rozpocząć planowanie jak najszybciej.

Ile kosztuje międzynarodowa przeprowadzka firmy?

Koszty usług przeprowadzkowych, na przykład przeprowadzki do Austrii, są obliczane indywidualnie. Pod uwagę bierze się szereg różnych czynników, w tym między innymi zakres wybranych usług przez klienta, liczbę i rodzaj samochodów, liczbę pracowników do pomocy, dystans.

Przeprowadzka firmy do europejskiego kraju wynosi zazwyczaj od około 3 000 złotych do ponad 20 000 złotych w sytuacji, gdy do przewiezienia są również duże gabaryty, na przykład specjalistyczne maszyny.