single

JAK USPRAWNIĆ PRACĘ MÓZGU?

Mózg warto trenować przez całe życie. A kiedy zacząć? Właśnie teraz. Jeśli zdarza Ci się zapomnieć o spotkaniu, ważnych datach czy nawet kluczach, wypróbuj sposoby na to, aby usprawnić pracę swojego mózgu. Dzięki temu będziesz się cieszyć świetną pamięcią i sprawnością umysłową przez długie lata.

DIETA DLA MÓZGU – CO JEŚĆ, BY POPRAWIĆ PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ?

Nie od dziś wiadomo, że dobrze zbilansowana dieta ma pozytywny wpływ na organizm. Działa ona pozytywnie również na mózg. Jeśli chcesz w pełni wykorzystywać zasoby umysłu, koniecznie zadbaj o dostarczenie sobie niezbędnych witamin i minerałów, w tym przede wszystkim witaminy B6 i B12, kwasu foliowego, jodu, cynku oraz niacyny. Produkty, które świetnie wpływają na poprawę koncentracji oraz pamięć to m.in. awokado, jajka, brokuły, jagody, łosoś, sardynki, orzechy włoskie, nasiona chia, gorzka czekolada, kurkuma oraz zielone warzywa liściaste.

SUPLEMENTY DIETY – KIEDY WARTO JE STOSOWAĆ?

Nie zawsze jesteśmy jednak w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych z pokarmów. Może to wynikać z uczulenia na niektóre produkty czy stosowanej diety, np. wegetariańskiej lub wegańskiej. W takim wypadku warto sięgnąć po suplementy, które uzupełnią codzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Jednym z takich preparatów jest np. Revitanerw, odpowiedni dla dzieci w wieku powyżej 3 lat, młodzieży oraz dorosłych. Dzięki zawartości cynku i jodu pozwala zachować prawidłowe funkcje poznawcze. Z kolei witamina B6 i B12, niacyna oraz kwas foliowy odpowiadają za sprawność umysłową. Kwas omega-3 to natomiast składnik pozwalający utrzymać prawidłowe funkcjonowanie mózgu.

ZADBAJ O ODPOWIEDNIĄ DAWKĘ SNU

Sen to lek na wiele dolegliwości. Z pewnością jego odpowiednia dawka wspomoże również prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Zapotrzebowanie na sen zależne jest od wieku. Na przykład noworodki śpią aż 14-17 godzin w ciągu dnia. Z kolei już dzieci od 2 do 5 lat będą potrzebowały od 10 do 14 godzin snu dziennie. Młodzież powinna spać minimum 8-11 godzin, natomiast dorośli – 7-9 godzin, a seniorzy 7-8 godzin. Dodatkowo stałe godziny spania pomogą Ci zadbać o regularny rytm dnia i nocy, w który Twój organizm wdroży się bardzo szybko. Pamiętaj również o tym, by sypiać przy odpowiednim zaciemnieniu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci usnąć i nie wybudzisz się również zbyt wcześnie. Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, dobrym sposobem jest wypicie każdego wieczora ziołowej herbatki na dobry sen, która w składzie zawiera m.in. melisę i rumianek, działające odprężająco oraz kojąco. Oferuje je każda apteka internetowa, jak i stacjonarna.

Artykuł sponsorowany