single

Rower elektryczny do 5000 zł – TOP 3 modele

​Ładna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a także - korzystaniu z alternatywnych wobec samochodu sposobów poruszania się po mieście. Jeśli w ciągu dnia dużo się przemieszczamy po pagórkowatym terenie, świetnym wyborem może okazać się rower elektryczny. To racjonalny wybór, jeśli chcemy więcej się ruszać, a jednocześnie - łatwiej pokonywać strome uliczki, niekoniecznie w stroju sportowym.

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym coraz bardziej zyskują na popularności - nic dziwnego, taka zmiana znacznie bardziej zachęca do korzystania z dwóch kółek w każdej sytuacji, a nie tylko wtedy, gdy mamy ochotę uprawiać sport. Jednoślad w takim wydaniu staje się bardziej środkiem transportu - gotowym, by go używać w każdej sytuacji.

Dla kogo rower elektryczny?

Jeszcze kilka lat temu, rowery elektryczne były kojarzone jako rodzaj pojazdu dla seniorów, którzy ze względu na ryzyko nadmiernego obciążenia stawów, potrzebują wspomagania przy podjazdach. Od tego czasu wiele się zmieniło - dzisiaj rowery elektryczne stały się powszechnym widokiem praktycznie w każdej grupie wiekowej. U kogo sprawdzą się najlepiej?

  • Rodzice odwożący dzieci do przedszkola - jazda z obciążeniem w postaci dziecka w foteliku rowerowym, może być wymagająca. Dlatego dobrze w takich momentach skorzystać ze wspomagania - zwłaszcza, jeśli droga do przedszkola lub na zajęcia dodatkowe prowadzi pod górę.
  • Osoby dojeżdżające do pracy - nie zawsze w biurze jest możliwość wzięcia prysznica po dojeździe do pracy. Dlatego aby prosto z roweru udać się na spotkanie biznesowe, lepiej wybrać opcję ze wspomaganiem.
  • Seniorzy - oni także ciągle są rozwijającą się grupą, coraz częściej wybierającą rowery elektryczne. Taki jednoślad pomaga wspierać aktywność i zachowanie sprawności na długie lata.
  • Oszczędni - to osoby, które przesiadły się na rower w związku z rosnącymi cenami benzyny i wcześniej stroniły od dwóch kółek.

Jak widać, rower elektryczny to doskonały wybór w wielu sytuacjach. Szukając idealnego modelu, dobrze przejrzeć specyfikacje poszczególnych rowerów i je dokładnie porównać.

Rower elektryczny do 5000 zł - polecane modele

Zakładając budżet 5000 zł, mamy sporo możliwości wyboru. Jaki model wybrać? Oto lista polecanych propozycji!

  • SKYMASTER Energy Eco 28 Light Grey - to połączenie dobrego designu z nowoczesnością. Silnik o mocy 250 W uruchamia się, gdy rozpoczynamy pedałować i wyczuwa, gdy znajdziemy się na pochylonym terenie. Zasięg na jednym ładowaniu to ok. 35 km.
  • JEEP JE-C28L-WK - to idealny model do poruszania się po mieście, ale nie tylko. Rower ten jest wyposażony w duży akumulator o pojemności 10Ah - na jednym ładowaniu przejedziemy nawet 70 km!
  • SKYMASTER Energy Trekking R1 - kolejna propozycja od uznanego producenta, tym razem - bardziej trekkingowa niż miejska. Rower jest wyposażony w baterię litowo-jonową o pojemności 6 Ah i napięciu 36V, co przekłada się na zasięg do 40 km na jednym ładowaniu. Warto podkreślić wygodę tego modelu - duże i miękkie siodełko, bagażnik, ergonomiczną kierownicę - świetnie sprawdzi się i na dłuższe wycieczki, i codzienne dojazdy do pracy.

Który model będzie najlepszym wyborem? Przed zakupem, warto dokładnie przejrzeć wszystkie rowery elektryczne w sklepie MediaMarkt, porównując kluczowe parametry. W zakładanym budżecie znajdziemy kilka ciekawych propozycji - jest więc w czym wybierać! Przy większości rowerów elektrycznych czekają też recenzje użytkowników - mogą okazać się ważną wskazówką przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki model kupić.

Artykuł partnera