single

Zbita szybka w iPhone - czy trzeba wymieniać cały wyświetlacz?

Wskutek uszkodzeń mechanicznych wywołanych upadkiem, ekran smartfona może pęknąć. Zbita szybka to jedna z najczęstszych usterek, które dotyczą telefonów komórkowych. Aby telefon poprawnie funkcjonował, należy jak najszybciej naprawić uszkodzony ekran w profesjonalnym serwisie.

Jak naprawić zbitą szybkę?

Zbita szybka iPhone to problem, który pojawia się nadzwyczaj często, dlatego warto zabezpieczyć się przed podobnymi uszkodzeniami. Niezastąpioną ochroną jest uniwersalne szkło hartowane. Cienka przeźroczysta nakładka pokryta klejem zabezpiecza ekran przed wystąpieniem głębokich rys i pęknięć. Po upadku na twarde podłoże pęka wyłącznie szybka, wyświetlacz pozostaje bez szwanku. Zbita szybka w telefonie marki Apple może mieć różne stadia zaawansowania. Zewnętrzne uszkodzenia tylko nieestetycznie harują warstwę ekranu, jednak bardziej dogłębne wady uniemożliwiają korzystanie ze smartfona. Wówczas należy niezwłocznie udać się do osoby profesjonalnie zajmującej się wymianą podzespołów w iPhonie. Serwis Apple sprawi, że wymiana szybki iPhone 11 przebiegnie szybko i z użyciem oryginalnych części. Dzięki niej dalej z powodzeniem będzie można korzystać z telefonu mobilnego. Zbitą szybkę można wymienić zarówno w autoryzowanych serwisach Apple w ramach gwarancji, jak i skorzystać z usług naprawy pogwarancyjnej w zewnętrznych oddziałach.

Kiedy należy wymienić cały wyświetlacz?

Wyświetlacz najlepiej wymienić od razu po wystąpieniu zajścia. Korzystanie z telefonu ze stłuczoną szybką jest nie tylko niepraktyczne, ale również może generować dodatkowe usterki. Rozbity ekran jest narażony na dodatkowe wady. Trudno samodzielnie ocenić czy naruszona została wyłącznie warstwa zewnętrzna, czy także komponenty znajdujące się wewnątrz. Dlatego najlepiej udać się do serwisu, aby ocenić poniesione straty. Głębokość wady uzależniona jest od posiadanego modelu. Mniejsze uszkodzenia będą w telefonach starszej generacji. iPhone 7 czy iPhone 8 posiadają klasyczny prostokątny ekran. iPhone X czy iPhone 11 wyróżniają się większym, bardziej złożonym wyświetlaczem, który potencjalnie może być przyczyną głębszych uszkodzeń w wewnętrznych strukturach telefonu. Jednak nie stanowi to reguły, a każdy wypadek jest zależny od siły upadku oraz podłoża, na które spadł ekran.

Profesjonalna naprawa iPhone jest możliwa tylko w renomowanym serwisie. Nie powinno się samodzielnie dokonywać wymiany, gdyż może skutkować to uszkodzeniem innych podzespołów, a w konsekwencji koniecznością wymiany całego urządzenia.

Artykuł sponsorowany