single

Pożyczka gotówkowa przez internet – jak wybrać bezpieczną ofertę?

​Czy wiesz, że aby wziąć pożyczkę gotówkową, nie musisz już odwiedzać oddziału pożyczko-dawcy? Dzięki nowoczesnym technologiom pożyczysz pieniądze szybko i wygodnie – przez internet. W artykule podpowiemy, jak wybrać bezpieczną i… korzystną dla siebie ofertę.

Aby osiągnąć przewagę konkurencyjną i „pozostać na fali”, instytucje finansowe regularnie dostosowują swoje produkty do zmieniających się potrzeb klientów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii sprawiają, że bankowanie jest dziś naprawdę łatwe, bezpieczne i niezależne od godzin pracy oddziałów.

Pożyczka przez internet? Dlaczego nie?

Jednym z produktów, który w ciągu ostatnich lat przeszedł ogromną metamorfozę, jest pożyczka gotówkowa. Jeszcze jakiś czas temu dostępna wyłącznie w oddziale, dziś możliwa do pozyskania także online – wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej, bez wychodzenia z domu, stania w korkach i długich kolejkach do okienek. Czym jest pożyczka gotówkowa przez internet i kto może po nią sięgnąć?

Pożyczka gotówkowa online – czym jest i kto może ją wziąć?

Pożyczka gotówkowa online to tradycyjna pożyczka gotówkowa, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel – realizację planów, marzeń, bieżące lub nieprzewidziane wydatki. W przeciwieństwie do tej zaciąganej w oddziale pożyczkę online pozyskasz bez wychodzenia z domu. W zależności od konkretnego pożyczkodawcy dostępne dla pożyczkobiorców kwoty wynoszą od kilku do kilkuset tysięcy, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach – kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu. Choć każda z instytucji finansowych określa własne wymagania w stosunku do pożyczkobiorców, jako niepisany standard można przyjąć, że pożyczki gotówkowe przez internet są dostępne dla osób, które:

  • są pełnoletnie i mają pełną zdolność do czynności prawnych;
  • dysponują dowodem osobistym i numerem PESEL;
  • w celu złożenia wniosku pożyczkowego dysponują odpowiednim urządzeniem (np. laptopem czy smartfonem) z dostępem do internetu;
  • mają wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty pożyczki w określonych w harmonogramie terminach.

Jak wybrać bezpieczną ofertę, która nie obciąży portfela?

Wybór najlepszej pożyczki przez internet nie powinien być przypadkowy. Zawarcie umowy z pierwszym lepszym pożyczkodawcą może skutkować podwyższonymi kosztami, gorszą obsługą finansowania i utratą dodatkowych atrakcyjnych benefitów. Zawarcie umowy pożyczki powinno być więc poprzedzone dokładną analizą dostępnych na rynku ofert. Tę warto oprzeć o następujące parametry:

  • renoma instytucji finansowej. Znani i rozpoznawalni pożyczkodawcy nie mogą pozwolić sobie na żadne uchybienia i narażenie swoich klientów na straty. Nawet jednorazowa wpadka byłaby z całą pewnością… początkiem ich końca. Jeśli chcesz zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo pożyczania, nigdy nie korzystaj z usług instytucji finansowej, której nie znasz;
  • dostępne kwoty. Jeśli do realizacji swoich planów potrzebujesz sporej kwoty, w pierwszej kolejności wyselekcjonuj instytucje, które pożyczą Ci preferowaną sumę;
  • koszty. Dobra pożyczka gotówkowa nie może być droga. Kolejnym kryterium wyboru powinno być więc RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To właśnie RRSO, a nie oprocentowanie nominalne precyzyjnie ilustruje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka;
  • tempo weryfikacji wniosku i wypłaty środków. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na już, a nawet na przysłowiowe wczoraj, przed zawarciem umowy koniecznie sprawdź, w jakim czasie pożyczkodawca rozpatrzy Twój wniosek i wyda decyzję. Sięgając po Pożyczkę Gotówkową (RRSO: 19,02%) w Kasie Stefczyka wstępną informację kredytową możesz otrzymać już w 15 minut, a pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet tego samego dnia. Szybka pożyczka od ręki? Zdecydowanie tak!

Dobra pożyczka gotówkowa online powinna harmonijnie łączyć niskie koszty, najwyższe bezpieczeństwo pożyczania i dodatkowe profity istotne dla pożyczkobiorcy. Tylko w takich okolicznościach okaże się realnym wsparciem w realizacji codziennych planów i zamierzeń.

Artykuł partnera