single

Gramofony w ofercie Nautilusa

Posiadanie gramofonu to marzenie każdego miłośnika muzyki. Te urządzenia mają w sobie magię, która sprawia, że słuchanie muzyki staje się niezwykłym doświadczeniem. Czym kierować się przy wyborze tego typu sprzętu? Jakie gramofony posiada w swojej ofercie sklep Nautilus?

Magia winyla

Muzyka płynąca z płyty gramofonowej określana jest jako cieplejsza i pozwalająca zrelaksować się podczas słuchania. Bas w gramofonie jest potężny, ale miękki, wysokie tony wyraziste, lecz nie nerwowe. Słuchając muzyki z gramofonu można odnieść wrażenie niemalże zanurzenia się w muzyce. Gramofony posiadają w sobie urok dawnych lat i wzbudzają nostalgię. W związku z tym coraz więcej osób pragnie posiadać ten sprzęt grający. W jaki sposób go wybrać?

Na co zwrócić uwagę kupując gramofon?

Wkładka gramofonowa to element, który za pomocą igły odczytuje informację o dźwięku wyżłobioną w płycie. Warto wiedzieć, że od jej zakończenia zależy jak dobrze śledzony jest rowek. Najpopularniejszym rodzajem zakończenia jest szlif sferyczny. Istnieją również bardziej zaawansowane szlify, takie jak eliptyczny, Micro Line, czy Shibata. 
Ramię gramofonu pełni bardzo ważną rolę, ponieważ do niego przymocowana jest wkładka. Jego ustawienie i parametry decydują o tym, z jaką swobodą igła wkładki porusza się po płycie. Ramieniem prowadzone są przewody sygnałowe od wkładki, które następnie łączą się z przedwzmacniaczem gramofonowym, zewnętrznym, lub wbudowanym. Istotne jest, aby jego łożyskowanie pozwalało na swobodne śledzenie ścieżki. Kolejnym istotnym zadaniem ramienia, jest izolacja i tłumienie drgań, które mogą zaburzyć odczyt muzyki.
Napęd gramofonu, który w dobrym gramofonie pracuje ze stabilną prędkością obrotową. Talerz gramofonu musi obracać się ze ściśle określoną prędkością 33 i 1/3, 45, lub 78 obrotów na minutę. Istnieją dwa sposoby przeniesienia napędu z silnika na talerz. Pierwszy z nich to napęd bezpośredni, gdy oś talerza, jest też osią silnika. Drugi to przeniesienie obrotów za pomocą elastycznego paska. 
gramofon Nauitlus

Jakie gramofony znajdziemy w ofercie Nautilusa?

Nautilus to sklep ze sprzętem muzycznym, który oferuje najwyższej jakości urządzenia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Oto wybrane modele:

Orion Reference FMD 

Urządzenie od firmy Transrotor, które posiada potężny i ciężki talerz oraz wysokiej klasy ramię SME 5009, zapewnijące doskonałe brzmienie. Z pewnością zaskoczy niejednego miłośnika analogu.  W ofercie dostępny jest również stolik, jako dodatkowa opcja. Orion Reference FDM zachwyca również swoim wyglądem.

Jupiter

Kolejny gramofon od firmy Transrotor, który różni się od innych urządzeń tej firmy. Po pierwsze ma on inny niż w poprzednich gramofonach kształt podstawy. Wykonana została ona z akrylu i ma kształt zbliżony do owalu. Akrylowa jest również kolumna pod ramię. Od podstawy podzielają ją aluminiowe, polerowane trzpienie. Nóżki gramofonu są regulowane, co pozwala na ustalenie jego poziomu. Ważący 7 kg talerz został wykonany z aluminium. Ma ono dużą średnicę i pełni rolę sub-talerza. 

MMF-11.3

To flagowy, high-endowy gramofon od firmy Music Hall. Posiada napęd paskowy i dwie prędkości odtwarzania, został też wyposażony w unikalną czteroplatformową konstrukcję chassis. Urządzenie charakteryzuje się m.in. masywnym talerzem, jednoczęściowym ramieniem Project 9cc Evolution z włókna węglowego, regulowanymi nóżkami magnetycznymi, a także łatwym wyborem prędkości pracy za pomocą przycisku. Wyróżnia go niezwykle atrakcyjny design.