single

Xiaomi Redmi 6 – tani smartfon, ale pełen zalet

Chińska firma Xiaomi słynie z produkcji telefonów budżetowych. Niektóre z nich, np. Xiaomi Mi 9, mogą konkurować jakością z alternatywnymi konstrukcjami, ale trzeba za nie zapłacić prawie 2000 złotych. Chińczycy nie zaniedbują jednak segmentu budżetowego. Redmi 6 to telefon, który można kupić już za 600 zł. Pomimo niskiej ceny potrafi zaskakiwać swoimi zaletami.

Wygląd

Stylistyka telefonu Xiaomi Redmi 6 nie odbiega znacząco od tego, co oferują inne telefony z tej półki cenowej. Nie znajdziemy tu ani wąskich ramek, ani elementów wykonanych z aluminium. Zamiast tego, dostajemy do ręki plastikową konstrukcję, dostępną w kilku kolorach, np. żółtym, czarnym i niebieskim. Elementem, który zwraca uwagę, jest czytnik linii papilarnych. To fakt godny odnotowania m.in. dlatego, że niektóre tanie smartfony w ogóle go nie mają. Dużym plusem Redmi 6 jest też estetyczne umiejscowienie czytnika z tyłu obudowy, przez co nie jest to tylko element funkcjonalny, lecz również rodzaj ozdoby.

Codzienna praca

Prędkość działania tego telefonu powinna zadowolić przeciętnego użytkownika. Podstawą działania urządzenia jest układ MediaTekHelio P22 wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej. Czip graficzny jest na tyle wydajny, że Xiaomi Redmi 6 może zapewnić nam codzienną dawkę rozrywki elektronicznej – bez problemu radząc sobie z obsługą popularnych gier. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android z autorską nakładką Xiaomi. Zdaniem wielu ekspertów – obsługa telefonu jest dzięki temu łatwiejsza, a urządzenie daje się łatwo personalizować.

Aparat

Biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę tego telefonu, po stronie plusów należy zapisać też aparaty. Aparat główny (tylny) wyposażono w matrycę 12 MP, a aparat do selfie posiada 5 MP. To wystarczająco dużo, żeby cieszyć się dobrej jakości fotografiami. Aparat główny sprawdza się bardzo dobrze w dzień – z jego wykorzystaniem zrobimy zdjęcia, które z powodzeniem można rozesłać znajomym lub umieścić w sieci. Niespodzianką może być fakt, że Xiaomi Redmi 6 pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD (1080p).

Bateria i dodatki

Atutem Redmi 6 jest też pojemna bateria (3000 mAh), która pozwala korzystać z telefonu przez dwa, a nawet trzy dni na jednym ładowaniu. W pudełku znajdziemy również estetyczną białą ładowarkę, która potrzebuje nieco mniej niż trzy godziny, aby naładować smartfon w 100 procentach. Niestety na próżno szukać tu zestawu słuchawkowego, chociaż telefon obsługuje radio FM. Na szczęście zakup słuchawek to bardzo niewielki wydatek, a – biorąc pod uwagę opisane dotąd parametry – telefon można śmiało polecić osobom poszukującym nowego smartfona w niskiej cenie.

 

Artykuł partnera