single

Sanatorium miłości

źródło: styl.fm

Sanatorium miłości to program rozrywkowy produkcji polskiej, który pojawił się na antenie pierwszego programu telewizji polskiej. Sam program został zaprojektowany przez Iwonę Karpiuk oraz Piotra Poleskiego. Jego premiera miała miejsce dnia dwudziestego stycznia 2019 roku. Program prowadzony jest przez znaną z „rolnik szuka żony” – Martę Manowską. Co ciekawe sam program jest zaplanowany w taki sposób, że mogą wziąć w nim udział jedynie te osoby, które ukończyły sześćdziesiąt lat.

Opis programu

W programie udział bierze dwanaście osób. Każdorazowo musi to być sześcioro mężczyzn i sześć kobiet. Te osoby zostają umieszczone w uzdrowisku w Ustroniu. Tam spędzą trzy tygodnie razem i będą mogli poznać się lepiej. Sam program został zaprojektowany z myślą o przełamywaniu istniejących stereotypów dotyczących starszych ludzi. Program ma zatem przedstawić sytuacje i codzienność starszych ludzi w nieco inny sposób, niż są oni postrzegani w przestrzeni społecznej. Podczas programu uczestnicy programu dzielą się ze sobą swoją historią, doświadczeniami i przeżyciami. Udowadniają, że mimo lat, nadal mają olbrzymie pokłady energii i chęć do życia. Należy zatem uznać, że ten program rozrywkowy kładzie nacisk na obyczajowość i niesie ze sobą swoistą misję społeczną. Jest to tym ważniejsze, że uczestnicy programu, to osoby, które dopiero wkraczają w wiek emerytalny. Jednocześnie są samotni i ta samotność zaczyna im powoli przeszkadzać. Sam program jest autorskim TVP. Jednak jego edycja wzbudziła zainteresowanie stacji z USA, Słowacji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.

Kto jest bohaterem programu?

W pierwszym sezonie programu mogliśmy poznać jego uczestników i tym samym zrozumieć formułę programu. Jedną z bohaterek jest Walentyna Kozioł. Bohaterka ma sześćdziesiąt sześć lat i pochodzi z Mikołowa. Na co dzień nasza bohaterka prowadzi wypożyczalnie strojów karnawałowych, a jej pasją jest szycie i projektowanie. Inną bohaterką jest Joanna Tunney. Aktywna 63-latka uprawia między innym nordic walking, a także jogę. Pracowała w swoim życiu w zagranicznych korporacjach farmaceutycznych. Z kolei Janina Busk jest technologiem. Przez całe życie jej pasją było podróżowanie. W swoim życiu zwiedziła całą Europę. Mieszkała też przez dziesięć lat w USA. Jej pasją jest malowanie oraz tańczenie. Jeśli chodzi o mężczyzn, to jednym z uczestników jest Cezary Mocek. Kocha muzykę, a także taniec. Dodatkowo lubi szybką jazdę samochodem. Jest też pasjonatem wycieczek rowerowych. Ryszard Kruszelnicki lat siedemdziesiąt jeden to aktywny pasjonat kolarstwa szosowego. Zawodowo pracował w budownictwie. Przez wiele lat pracował w Libii. Był także na kontrakcie w Anglii. Z kolei Lesław Sierakowski był przez lata specjalistą pracującym na szybach naftowych. Kocha aktywne spędzania wolnego czasu. Cechą charakterystyczną wszystkich uczestników programu jest przewijające się marzenie o znalezieniu idealnego, dopasowanego partnera lub partnerki. Wszyscy zgodnie uważają, że program jest dla nich szansą na znalezienie prawdziwej miłości.