single

Pokemon GO czy Tetris? Najlepsze darmowe gry na telefon

​W sklepach z grami mobilnymi znajdują się tysiące propozycji, przez co trudno wybrać jedną, z nich. Gry strategiczne, sportowe, rozgrywki multiplayer, popularne „diamenciki” czy rasowe RPG – jaki gatunek gier mobilnych sprawi nam najwięcej frajdy? Poznajmy najlepsze gry na telefon. Znajdziemy tu zarówno klasyki, jak i znane hity lub nowości.

Pokemon GO (Niantic)

Gra miejska Pokemon GO w dość krótkim czasie zaskarbiła sobie sympatię milionów użytkowników na całym świecie. To aplikacja powstała w 2016 roku, która korzysta z technologii rzeczywistości rozszerzonej. Opiera się ona na systemie, który łączy świat rzeczywisty z wirtualnym, przedstawionym na ekranie urządzenia mobilnego. Do obsługi gry potrzebny jest smartfon z żyroskopem, czyli elementem odpowiadającym za orientację przestrzenną, którą wykorzystuje procesor urządzenia. Oprócz tego, gra Pokemon Go wykorzystuje również działanie modułu GPS – dzięki temu ustala dokładną lokalizację użytkownika oraz generuje mapkę w rzeczywistości wirtualnej, na której można znaleźć poszczególne przedmioty i łapać znane z serialu anime Pokemony.

Tetris (N3TWORK Inc.)

Tetris jest grą logiczną, która na stałe wpisała się w kanony klasyki. Rozgrywka zapewnia znakomitą rozrywkę, a osoby decydujące się na pobranie tego tytułu mogą cieszyć się z zabawy nawet do kilku godzin. Tetris polega na dopasowywaniu spadających klocków tak, aby tworzyły jednolitą całość. W sklepach typu Google czy Apple Store jest dostępnych wiele odmian tej gry, jednak największą popularnością ciągle cieszy się klasyczna wersja.

Among Us (Innersloth LLC)

Wieloosobowa gra online, w której cała drużyna próbuje przygotować statek kosmiczny do odlotu. Ale uwaga! Jeden lub więcej losowych graczy spośród całej załogi chce pokrzyżować plany. Celem gry jest zdemaskowanie oszustów i wykonanie swoich zadań zanim Impostorzy nas dopadną. Gra promuje pracę zespołową, jest prosta i pozwala nawiązywać kontakty między użytkownikami. Among Us zyskują największą popularność wśród młodzieży na całym świecie.

Fallout Shelter (Bethesda Softworks LLC)

Mobilna gra roku 2016 oparta na modelu free-to-play. Gracz ma za zadanie zbudować schron przeciwatomowy, zarządzać nim jako nadzorca oraz sprawować kontrolę nad jego mieszkańcami. Ważnym aspektem gry jest zbalansowanie surowców i żywności oraz dbanie o zadowolenie pracujących w schronie postaci. Statystyki mieszkańców można zwiększać za pomocą treningów oraz rozwijać ich umiejętności. W przeciwieństwie do większości gier free-to-play, w Fallout Shelter nie musimy uiszczać mikropłatności za przyspieszenie długotrwałych akcji. Zbudowanie danych elementów w pomieszczeniach jest darmowe, ale wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem katastrof. Świetna gra symulacyjna, do której chce się wracać.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana (CD Projekt RED)

To gra mobilna nie tylko dla fanów uniwersum Białego Wilka. Zwolennicy karcianek mają możliwość tworzenia własnych talii i odkrywania nowych taktyk, a cała gra zachwyca niespotykaną w grach mobilnych, zaawansowaną grafiką. To z pewnością jedna z najlepszych gier na telefon, która wciąga jak moczary rodem z Wiedźmina.

Fortnite

To jedyna gra mobilna z naszego zestawienia, która wymaga dodatkowego instalatora i nie pobierzemy jej ze sklepu Google Play oraz App Store. Tytuł przyciągnął miliony fanów i szybko stał się bestsellerem. Oparta na systemie battle royal, czyli tryb rozgrywki wieloosobowej, podczas której kilkoro graczy walczy ze sobą do momentu, aż na planszy pozostanie zwycięska drużyna lub pojedynczy gracz. Wersja mobilna gry Fortnite w niczym nie ustępuje komputerowej lub konsolowej wersji. Fani klasycznych strzelanek nie mogą przejść obok niej obojętnie. 

Najlepsze darmowe gry mobilne

Darmowe gry na Androida i iOS to jedna z najlepszych form spędzania czasu na smartfonach lub tabletach obsługujących sklep Google lub Apple. Jest jednak aspekt, który łączy wszystkie gry mobilne. To rodzaj łącza, jaki obsługuje urządzenie. W pakiecie na abonament od najbardziej znanych operatorów można otrzymać znakomitą ofertę szybkiego i stabilnego Internetu. Telefony na abonament z dużym pakietem GB i szybkim przesyłem danych pozwalają na bezproblemowe pobieranie gier na urządzenie i płynną rozgrywkę online. W przypadku gier miejskich takich, jak Pokemon GO istotny jest dobry zasięg sieci LTE, abyśmy mogli dotrzeć do każdego miejsca zaznaczonego na wirtualnej mapie.

Telefony na abonament są oferowane przez Orange, T-Mobile czy Play. Dobrą ofertę ma także INEA, która korzysta z rozwiązań sieci Play i oferuje najlepszy zasięg w kraju. Oprócz tego, telefony na abonament od INEA to nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 20 GB Internetu w komórce i możliwość przeniesienia istniejącego numeru. Dzięki temu można porozmawiać z najbliższymi czy umówić się na wspólną rozgrywkę w jeden ze wspomnianych tytułów.

Artykuł partnera