single

Olejek Ylang Ylang - relaks w Twoim domu

Olejek Ylang Ylang to jeden z wielu naturalnych olejków eterycznych, które stosowane są m.in w aromaterapii. Jego dobroczynne właściwości korzystnie wpływają na zdrowie organizmu. Olejek wykazuje właściwości antyseptyczne oraz uspokajające. Jego niezwykły zapach pomaga w leczeniu depresji oraz stanach lękowych. Wykorzystywany jako afrodyzjak. Ten cudowny olejek znalazł zastosowanie przede wszystkim w kosmetyce oraz medycynie.

Olejek ylang ylang pozyskuje się z rośliny zwanej jagodlinem wonnym, który naturalnie rośnie w południowo-wschodniej Azji oraz północno-wschodniej Australii. To właśnie zwisające, zebrane w grona kwiaty są źródłem leczniczego olejku. Roślina uprawiana jest m.in na Madagaskarze, Filipinach, Komorach oraz innych tropikalnych wyspach. Ciekawostką może być fakt, że olejek pozyskiwany z jagodlina wonnego jest składnikiem perfum Chanel No. 5. 

Olejek Ylang Ylang - działanie

Działanie jakie wykazuje ta cenna roślina jest wszechstronne. Kluczowe jest jej oddziaływanie na układ nerwowy.Olejek posiada zdolność do łagodzenia stresu oraz wszelkiego napięcia nerwowego. Jest świetnym sposobem na domowy relaks, ponieważ uśmierza negatywne emocje, koi nerwy, odpręża ciało oraz umysł. To doskonały środek na łagodzenie zaburzeń nerwowych. Zastosowywanie aromaterapii z wykorzystaniem olejku Ylang Ylang skutecznie poprawia humor, dlatego polecany jest osobom, które zmagają się z depresją. 

Olejek Ylang Ylang doskonale wpływa na nadmiar sebum. Osoby dotknięte chorobami skórnymi powinny zwrócić uwagę na ten olejek, gdyż skutecznie redukuje on produkcję sebum, leczy stany zapalne. Co ważne, zapobiega również łuszczeniu się skóry. Na skórę wymagającą która jest wysuszona lub tłusta rekomendowany jest olejek Ylang Ylang. Jak go wykorzystać? Olejek można dodać do szamponu tudzież odżywki, nie można natomiast bezpośrednio nanosić go na skórę, (produkt przeznaczony jest do rozcieńczania). 

Wyciąg z liści jagodlinu wonnego wspiera naturalne leczenie trudno gojących się ran.  Z tego też względu poleca się go przy skaleczeniach, oparzeniach czy dogłębnych zadrapaniach. Naturalne właściwości pozwalają na szybką odbudowę uszkodzonego naskórka. Olejek stwarza naturalną barierę dla bakterii, wirusów oraz grzybów. Skutecznie chroni przed infekcjami skórnymi oraz przed tężcem.

Szukasz w pełni naturalnego olejku ylang ylang ? Odwiedź sklep internetowy domiuroda.pl >>

ylang ylang

Olejek Ylang Ylang - afrodyzjak

Ten naturalny olejek posiada przepiękny zapach, który może stać się prawdziwym afrodyzjakiem. Stosowanie olejków eterycznych Ylang Ylang może zwiększyć zainteresowanie u płci przeciwnej, szczególnie wyczulone na zapach będą osoby, które zaobserwowały spadek libida w wyniku np.: nadmiaru stresu. Ylang Ylang pobudza zmysły, odpręża i rozluźnia ciało. Masaż olejkiem Ylang Ylang pomaga pobudzić erogenne sfery ciała. Bardzo często stosuje się go jako środek odprężający w domowym SPA. 

Właściwości olejku mogą służyć również do obniżania ciśnienia czy leczenia problemów żołądkowych oraz trawiennych. Olejek stosowany jest jako środek na bezsenność. Jak się okazuje, nadmiar nakładanego olejku może przyczynić się do bólu głowy, nadwrażliwości czy nawet nudności. Wszystko przez intensywny zapach, który bardzo długo jest wyczuwalny. 

Olejek Ylang Ylang - przeciwwskazania

Olejek z jagodlinu wonnego przed nałożeniem na skórę, musi zostać rozcieńczony. Dodatkowo, przed bezpośrednim kontaktem ze skórą, należy wykonać próbę uczuleniową, która utwierdzi bezpieczeństwo stosowania tego produktu. Nie zaleca się używania olejku przez osoby nadwrażliwe na zapachy oraz kobiety w ciąży.