single

Manicure w sezonie letnim 2018

Stylowe paznokcie to rzecz absolutnie konieczna na wiosnę i w lecie 2018 roku. Pomysłów na zrealizowanie tego celu jest cala masa, warto przyjrzeć im się bliżej.

W tym roku na szczęście nie trzeba się powstrzymywać i można sobie spokojnie pozwalać na realizowanie naprawdę szalonych pomysłów, jeżeli chodzi o stylizacje paznokci. Jak zawsze warto jest patrzeć na pokazy mody, ale wiele istotnych rozwiązań może się też pojawić po prostu na portalach społecznościowych. Podobnie jak w zeszłym roku obecna moda pozwala na wiele dowolności. Równocześnie popularne są tipsy i krótkie, mocno przycięte paznokcie. Nakładki z tworzywa sztucznego do niedawna były ignorowane, ale teraz coraz częściej to właśnie one są lansowane jako opcja pierwszego wyboru. Nakładki są szczególnie dobrym pomysłem w przypadku naturalnie słabych, rozdwajających się paznokci. Płytki można nawet nakładać samodzielnie. Ciekawym pomysłem jest nałożenie na paznokieć brokatowego lakieru. Najbardziej cenione są lakiery złote i srebrne. Dobrych kolorów jest naprawdę sporo i jest z czego wybierać.

Proponowane kolory

wiosenne paznokcieNa wiosnę trzeba jeszcze zachować trochę umiaru, ponieważ świat się budzi do życia i warto jest wpisać się w ten trend poprzez kolory pastelowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by paznokcie były błękitne lub fioletowe, jeśli tylko spasuje się je z odcieniem skory czy kolorem szminki. Bardziej typowe kolory, takie jak róże czy pomarańcze, pozostają w cenie przez cały czas. Co ciekawe, wcale nie trzeba zapominać o dotychczas wykorzystywanych kolorach, ponieważ szarości, granat i brązy, nasi przyjaciele z zimy, cały czas są jeszcze w cenie.

Wybrane wzory

Manicure może być jednokolorowe, ale taka opcja dla wielu osób to straszna nuda i nie są nią zainteresowane ani trochę. Dlatego coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju wzorki i szlaczki, które w tym roku będą jeszcze popularniejsze tym bardziej, że liczba dostępnych wzorów szybko rośnie. W przypadku wzorzystych paznokci trzeba się jednak zastanowić, czy to na pewno opcja dla nas. Sa one zazwyczaj bardzo odważne. Manish Arora proponuje nam paznokcie mieniące się całym kalejdoskopem barw.

Interesująca opcja, jak zawsze zresztą, to manicure francuski. Tutaj niemal całość płytki maluje się lakierem bezbarwnym i tylko ich końcówki pociąga się czymś jasnym, najlepiej różem. Ten pomysł można też odwrócić i małe linie stworzyć w okolicach skórek. Wtedy takie kolory będą z arsenału minimalistycznego, czyli będzie to albo czerń, albo biel. Takie paski można malować przez cała płytkę lub pozostawić je jedynie na obrzeżach.

Wzorki na paznokciach mogą też być bardziej wyraziste. Dla młodych kobiet dobrym pomysłem są wzory kwiatowe i roślinne, na przykład palemki i paprotki. Można też po prostu zrobić kwiatki Romantyczki z kolei na pewno wybiorą serduszko lub serduszka.

Jedną z bardzo ciekawych propozycji jest też pomalowanie całej płytki w jednym kolorze, a potem zrobienie dla niej konturu lub końcówek w innym, mocno kontrastującym do reszty paznokcia kolorze.