single

Kolagen na włosy - ratunek od wewnątrz

Zdrowe i lśniące włosy od zawsze były marzeniem każdej kobiety oraz niejednego mężczyzny. Niestety utrzymanie ich w pełni zdrowia nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ są one wystawione na niekorzystne czynniki, które źle wpływają na ich strukturę. Włosy osłabić można także przez nieodpowiednią dietę czy po prostu - upływający czas. Na półkach sklepowych możemy odnaleźć setki produktów do włosów, które mają polepszyć ich stan, ale niestety - część z nich działa jedynie powierzchownie. Warto więc zastanowić się, jak możemy naturalnie wzmocnić nasze włosy, najlepiej poprzez działanie od środka. Jednym ze sposobów jest kolagen na włosy, którego regularne przyjmowanie może pozytywnie wpłynąć na poprawę kondycji włosów. 

Czym jest kolagen na włosy?

To naturalny budulec naszych włosów, skóry i paznokci. Około 30% białka w naszym organizmie i ok 70% skóry składa się z kolagenu. Jest on odpowiedzialny za łączenie się komórek, więc wpływa na jędrność i gładkość naszej skóry, a jego niedobór powoduje między innymi powstawanie zmarszczek i bruzd. Przez to cierpią także włosy - dużo łatwiej się niszczą, tracą blask, sprężystość i zaczynają się łamać. Przyczyną niedoboru kolagenu może być również promieniowanie UV, stres, nadmierny wysiłek fizyczny, zła dieta, palenie papierosów, a nawet zanieczyszczone powietrze.

Niestety po 25. roku życia organizm coraz słabiej radzi sobie z jego produkcją, dlatego warto znaleźć sposób na dostarczenie go do organizmu w inny sposób. 

kolagen

Kolagen w walce o zdrowe włosy

Przez niedobór białka nasze kosmyki stają się bardzo podatne na uszkodzenia. Zauważamy, że włosy są matowe, łamią się, kruszą, a końcówki rozdwajają. Dzięki właściwej suplementacji tym składnikiem można zapewnić cebulkom włosowym odżywienie, co wzmaga porost włosów i wzmacnia je. Kolagen na włosy ogranicza uciążliwy dla wielu osób łupież. Pierwsze efekty można dojrzeć już po 2 tygodniach od rozpoczęcia kuracji kolagenowej.

Sprawdź również upięcia na wesele dla średnich i długich włosów. Więcej na https://styl.fm/newsy/300713.fryzury-na-wesele-2019-urocze-upiecia-srednich-i-dlugich-wlosow >>

Kapsułki, żel czy pitny DuoCollagen?

Kolagen na włosy jest obecnie bardzo pożądanym suplementem, ponieważ z biegiem czasu nasz organizm produkuje go coraz mniej. Wielu producentów oferuje kolagen w różnej postaci. Przeprowadzono badania, które miały określić, jaka forma przyjmowania kolagenu jest najlepiej przyswajalna i przynosząca najlepsze efekty. Okazało się, że najlepiej sprawdza się kolagen w formie płynnej - DuoCollagenu. Po około 6 godzinach preparat przenika do tkanek, po 24 godzinach do skóry, a po 48 do stawów. W skład produktu wchodzi m.in. puree z owoców mango, chondroityny z rekina, kolagen morski, siarczan glukozaminy 2KCL ze skorupiaków, siarczan ekstrakt z pokrzywy, ekstrakt z pędów bambusa, kwas hialuronowy. Zalecane dawkowanie to od 25 do 50 ml raz dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Regularna kuracja może przynieść niewyobrażalne efekty - poprawi kondycję naszej skóry, ochroni nas przed zmarszczkami, wzmocni paznokcie i sprawia, że włosy odzyskują objętość i blask.

Więcej na stronie kolagenranking.pl