single

Kempingowa latarka akumulatorowa ładowalna? Fenix TK72R!

Bez wątpienia ostatnie dziesięciolecia to okres gwałtownego rozwoju turystyki i związanych z nią atrakcji. Mimo to, wiele osób w dalszym ciągu za najlepszy sposób na wypoczynek uważa udanie się na łono natury – pod namiot czy też na kemping. Wyjazdy tego typu wymagają zabrania szeregu niezbędnych przedmiotów, takich jak np. przybory do gotowania, spania, mycia czy też oświetlania przestrzeni po zmroku. W tym ostatnim przypadku konieczne jest oczywiście wybranie jednej spośród wielu dostępnych latarek turystycznych. Czy tytułowy model Fenix TK72R będzie dobrym rozwiązaniem?

Latarki turystyczne – czym powinny się charakteryzować?

Z całą pewnością zakup latarki nie jest obecnie trudny. W końcu nabyć je można wszędzie – poczynając od marketów, przez stacje benzynowe, a na specjalistycznych sklepach kończąc. Niestety jednak większość oferowanych ręcznych źródeł światła to produkty o bardzo niskiej jakości i ograniczonej użyteczności. Bardziej profesjonalne modele są już dużo trudniejsze do znalezienia i co więcej, nierzadko i w ich przypadku można wpaść na przysłowiową „minę”. Czym więc powinna przede wszystkim charakteryzować się dobra latarka kempingowa?

  • Dużą i regulowaną mocą – pozwalającą na swobodne kontrolowanie siły światła i umożliwiającą zastosowanie jej w sytuacjach awaryjnych.
  • Wytrzymałą baterią – w przypadku latarek akumulatorowych kluczowy jest czas działania oraz długość ładowania.
  • Wytrzymałością – pozwalającą na bezproblemowe przetrwanie przypadkowych upadków, zamoczenia czy też zmian temperatury.

Poza wymienionymi cechami warto też zwrócić uwagę na inne dodatkowe funkcje, które czasem mogą okazać się bardzo przydatne. Jednak z całą pewnością moc, akumulator i wytrzymałość są najważniejsze.

Latarka akumulatorowa ładowalna Fenix TK72R – czym się wyróżnia?

A czy wspomniana wyżej latarka Fenix TK72R w całości spełnia powyższe wymagania? Wydaje się, że jak najbardziej tak! Przede wszystkim charakteryzuje się ona bardzo dużą jasnością, która osiąga nawet 9000 lumenów w trybie turbo. Co jednak ważne, moc może być bezproblemowo regulowana, co pozwala na wydłużenie czasu pracy. Jak każda latarka akumulatorowo-ładowalna, Fenix TK72R posiada baterię litowo-jonową o pojemności 7000 mAh, którą można podłączyć do prądu przy użyciu klasycznego złącza microUSB. W tym miejscu warto też dodać, że można ją również wykorzystać jako powerbank, co jest niezwykle przydatne na kempingu. Ważną zaletą Fenixa jest także jej trwała i wykonana z aluminium obudowa, którą wzmacniają elementy stalowe. Całość zabezpieczona jest przed wodą i kurzem na poziomie IP68. W tym miejscu warto też dodać, że model ten posiada także szereg dodatkowych możliwości – takich jak stroboskop, funkcja świecy czy system zabezpieczający przed przegrzaniem.

Fenix TK72R – dalekosiężna latarka dla myśliwego

Mówiąc o latarce Fenix TK72R, trzeba wspomnieć, że sprawdzi się ona nie tylko na kempingu. Dzięki dużej mocy i zasięgowi wynoszącemu ponad 280 metrów będzie ona doskonałym towarzyszem dla myśliwych czy też leśników. Wspomniane parametry pozwalają bowiem na użycie jej w charakterze szperacza czy też do samoobrony w przypadku np. natknięcia się na dzikie zwierzę. Jeśli więc potrzebna jest Ci dobra latarka myśliwska czy do lasu, to z całą pewnością Fenix TK72R nie zawiedzie!

Dobre i mocne latarki – gdzie kupić?

Omawiana latarka Fenix TK72R jest więc z całą pewnością pewnym i sprawdzonym rozwiązaniem, które poradzi sobie na każdym kempingu czy wyjeździe na łono natury. Czy jednak można ją kupić w każdym sklepie? Niestety nie! Tego typu zaawansowane źródła światłą są bowiem dostępne tylko w niewielu sklepach, takich jak np. elatarka.pl. Warto jednak korzystać z ich usług, bo w odróżnieniu od aukcji internetowych dają gwarancję oryginalności produktu i jego pełnej sprawności. Co więcej, na wspomnianej stronie znaleźć można też wiele innych specjalistycznych źródeł światła – w tym także lampy kempingowe ładowalne czy też profesjonalne latarki myśliwskie, czołowe czy też przeznaczone dla alpinistów. A wszystkie one charakteryzować będą się wysoką jakością, użytecznością i wytrzymałością!

 

Artykuł partnera