single

Gdzie kupić płyty winylowe dla audiofila?

Kto w dzisiejszych czasach pomyślałby, że winyle jeszcze wrócą do łask. W czasach, kiedy całą muzykę możemy mieć zgraną na małym nośniku, moda na winyle może zadziwiać. Płyty winylowe, zwane także gramofonowymi, zostały zostały opracowane pod koniec XIX wieku. W tym samym czasie powstał pierwszy gramofon. Dzięki temu świat powoli mógł się cieszyć zapisami muzyki na okrągłych, czarnych płytach. Moda wraca, i to nie tylko w przemyśle odzieżowym, ale również w muzycznym. Obecnie powstaje coraz więcej sklepów, w których prawdziwi audiofile mogą nabyć płyty winylowe. Są to nie tylko stare egzemplarze, ale także nowe płyty, ponieważ firmy ponownie zaczęły inwestować w ich produkcję.

Gdzie kupić płyty winylowe?

Aby kupić płyty gramofonowe można skorzystać  z usług sklepu internetowego Nautilus. Jest to witryna, która specjalizuje się w sprzedaży wysokiej klasy sprzętu audio dla prawdziwych koneserów. Płyty gramofonowe w sklepie Nautilus to produkty z górnej półki, dlatego każdy audiofil będzie mógł cieszyć się wspaniałą jakością dźwięku. W sklepie Nautilus każdy znajdzie coś dla siebie, od płyt z muzyką klasyczną, po jazzowe wydania, muzykę folkową, czy bardziej współczesne zespoły. Jest to wspaniały zbiór dla każdego miłośnika muzyki, który ceni sobie ciekawe albumy w najwyższej jakości. Może to być także świetny pomysł na prezent. Musimy jednak pamiętać, że o płyty winylowe trzeba odpowiednio dbać. Jeżeli zależy nam na muzyce najwyższej jakości, to musimy nasze płyty gramofonowe czyścić za pomocą specjalnych szczotek, które pomogą nam usunąć wszystkie drobinki kurzu. Dodatkowym atutem płyt winylowych są ich niesamowite okładki. Obecnie ceny niektórych albumów sprzed lat są bardzo wysokie. Jest to spowodowane tym, że niektórzy zaczęli kolekcjonować płyty winylowe, a tym samym poszukują wydań, które ukazały się na rynku np. 30 lat temu. Ale nie tylko stare egzemplarze cieszą się popularnością. Coraz więcej artystów decyduje się wydać swoje albumy także w wersjach winylowych.

płyty gramofonowe

Nie tylko płyty winylowe

Jeżeli dopiero zaczynamy interesować się płytami gramofonowymi i właśnie rozpoczynamy zbierać swoją kolekcję, musimy zainwestować także w gramofon. Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli. Warto jednak zainteresować się produktami, które oferuje sklep Nautilus. Są to gramofony  najwyższej klasy, które zapewnią nam najlepszą jakość dźwięku. Warto także zakupić wzmacniacz, który będzie miał wejście phono (inaczej nie odtworzymy płyt winylowych).

Wielu koneserów uważa, że muzyka z płyt winylowych brzmi znacznie lepiej niż albumy, który są zapisane na nośniku CD. Dla niektórych kupno ukochanego winyla to prawdziwy rytuał, dlatego szukając albumów warto skorzystać z oferty sklepu Nautilus. Szeroki wybór przeróżnych gatunków muzycznych zadowoli nawet największego audiofila, który poszukuje wyjątkowej płyty gramofonowej.

Więcej na salony.nautilus.net.pl